Beyaz Gri Çizgili El Dokuması İpek Şal (edy17)

İndirim Oranı : %32 İndirim
Fiyat : ₺220,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺150,00(KDV Dahil)
Toplam Stok Adedi : 1
Tahmini Teslim Süresi : 2 Gün
₺37,50 'den başlayan taksitlerle
Logooo

%100 İpek

190*60 cm Ebatlarında 

Tezgah El dokuması 

Her Mevsim Kullanıma Uygundur.

Başınıza Boynunuza Takılıyken Sizi Rahatsız Etmez.

İşitme Sorunu Yaşamazsınız, aksine sizlere şıklık kazandırır.

En Kaliteli İpekten üretilmiştir.

Uzun Süre Kalitesi bozulmayan bir üründür. Gündelik ve Özel Günlerde Kullanıma uygundur.

Kayma Yapmaz, Sağlığa Zararlı Olacak maddeler İçermez. 

Meyve ve Bitkilerden Elde Edilen Boyalar ile Boyanmaktadır. (Kök Boyası) HASSAS KUMAŞLAR 

YIKAMA TALİMATLARI

 

 


İPEK KUMAŞ NASIL YIKANMALIDIR?

 

Makinede yıkama:

Makinenizin ayarlarından uygun olacak en soğuk ve hassas olanını seçin. 

Su sıcaklığı 30c’nin üstünde olmasın. 

Su sıcaklığı için 30c’nin üstünde bir ayar seçmek ipek giysi veya eşarbınıza ciddi bir zarar verebilir.

İpek giysi veya eşarbınızı bir yastık kılıfına veya kuru temizleme çantasına koyun ki giysiniz çamaşır makinesinin tamburuna takılmasın.

Alkali olmayan hassas bir deterjan seçin ve çok fazla deterjan kullanmaktan kaçının. 

Çamaşır yumuşatıcı kullanmak istiyorsanız yumuşatıcıyı seyrelterek kullanmanız önerilir. 

Etiketteki talimatları takip edin.

İpek elbiseleri asla kurutucuya atmayın. 

İpek elbisenizi makineden aldıktan sonra temiz bir havlunun üstüne dümdüz olacak şekilde serin ve bu şekilde kurumaya bırakın.

 

Elde yıkama:

İpek kumaş ürünlerinizi elde yıkayacaksanız, ılık su ve az deterjanla yıkanması uygundur.

Ütü işlemi için, kumaşın nemli şekilde ütülenmesi, zarar görmesini engeller. 

İpek kumaş, orta ısıda ve buharsız ütü kullanılarak ütülenmelidir.

 

KAŞMİR ÜRÜNLER NASIL YIKANMALIDIR?


Doğal bir tekstil ürünü olan kaşmir, yüksek kalitedeki özel malzemesi ile son derece rahat ve kullanışlıdır. Tüm yün ürünler gibi kaşmir yünü de oldukça narin bir yapıya sahiptir ve özel bir bakım ister. Bakımı dikkatli yapılmadığı takdirde geri dönüşü olmayacak şekilde yıpranıp bozulabilir.

Kaşmir ürünlerin kullanımı ve bakımı

- Kaşmirin havalandırılıp dinlendirilmesi bakımında önemli bir yer tutar. Bu yüzden kaşmir ürünlerinin günaşırı kullanılması önerilir, yani bir gün giyildikten sonra bir gün dinlenmeye bırakılmalıdır.

- Kaşmir ürünleri, sıcaklığı 20 dereceyi geçmeyen ılık suda elde yıkanmalıdır. Böylelikle kaşmir doğal yapısını korur, çekme ve tüylenme yapmaz. Eğer çamaşır makinesinde  yıkayacaksınız , mutlaka “yün” seçeneğinde ve 20 dereceyi aşmayan suda yıkamanız gerekir. Elde sıkılması kaşmiri yıprattığından, sıkma ayarı dakikada 1000 dönüş olacak şekilde makinede sıkılması tercih edilmelidir.

- Yeni ürünlerde topaklanma olması sık karşılaşılan doğal bir durumdur. Bir kaç kez yıkamanın ardından kaybolacaktır. Tüm doğal yün ürünlerinde topaklanma olmaktadır ve bu ürünün hatalı olduğu anlamına gelmez. Yumuşak bir fırça ile topaklanan kısımları tarayarak kolayca temizleyebilirsiniz.

- Yıkanmış bir ürün kesinlikle doğrudan güneş ışığında veya kurutma makinesinde kurutulmamalıdır. Bu işlemler ürüne geri dönüşü olmayacak derecede zarar verir, inceliği ve yumuşaklığını yitirmesine yol açar.

- Kaşmir giysiler ütü gerektirmemektedir.


KETEN KUMAŞ NASIL YIKANMALIDIR ?

Keten kumaşlar yapısı itibariyle narin kumaşlar dır. Bu nedenle leke çıkarıcılarla müdahale esnasında zarar görebileceğinden lekelenmesinden olabildiğince kaçınılmalıdır.

Keten kumaşları çamaşır makinesinde yıkarken en kısa programa ayarlayarak yıkamalısınız. Soğuk ya da ılık suda yıkayacağınız keten kıyafetleriniz sıkma programlarından olumsuz etkilenir. Bu nedenle sıkma yaptırmadan makineden çıkarmanız en sağlıklısıdır.  

Aynı zamanda çamaşır makinesinin deterjan gözünü ağzına kadar doldurmak yerine olabildiğince az deterjanla yıkamaya çalışın. Fazla deterjan kullanımı keten özellikli kıyafetlerinizin kısa ömürlü olmasına neden olur.

Çamaşır yumuşatıcı kullanmak istiyorsanız yumuşatıcıyı seyrelterek kullanmanız önerilir. Bu sayede koyu renkli ketenler üzerinde herhangi bir leke kalmasına sebebiyet vermemiş olursunuz. Ayrıca ketenleri fazla yumuşatmak doku özelliklerine zarar verebilir.

Ayrıca ketenleri yıkarken mutlaka renklerine göre sınıflayarak çamaşır makinesine atmanız gerekir. Krem rengi ketenleri bir seferde yıkayarak temizleyin, daha farklı renktekileri başka bir seferde yıkayın. Farklı renkteki keten özellikli kıyafetleri aynı anda çamaşır makinesinde yıkarsanız renklerinin birbirini bozması riski ortaya çıkabilir.

Keten kıyafetlerinizi uygun şekilde yıkadıktan sonra çamaşır kurutma makinesinde kurutabilirsiniz. Ancak bu uygulamada “tamamen kuru yani dolap kuruluğu programını” seçmeyin. Onun yerine “ütü kuruluğu programını” seçerseniz keten kıyafetleriniz fazla yıpranmamış olur.

Çamaşır kurutma makinesinde kuruttuğunuz ketenlerinizi yine özelliklerine uygun olarak düşük ısıda ütüleyebilirsiniz.

Kurutma programı uygulamadığınız keten kıyafetlerinizi askıya asarak güneş ışığında değil gölge bir yerde kurutabilirsiniz. Direkt güneş ışığının rengi ne olursa olsun tüm ketenlere zarar vereceğini unutmayın.  


 

YÜNLÜLER NASIL YIKANMALIDIR?


Musluk suyunuz ne kadar çok kireçli ise bir o kadarda çamaşırlarınız sertleşir. Eğer evinizin suyu kireçli ise mutlaka bir kireç önleyici kullanın.    Kıyafetleri yıkarken seçeceğimiz deterjan    ipek ve yünlüler için sıvı deterjan kullanmanızı tavsiye ederiz. Suyun sıcaklığı 30 Derece olmalı ve makinenizin hassas/narin Programını ayarlayınız.  Daha yumuşak yünlü kıyafetler için uygun yumuşatıcı kullanınız. Yumuşatıcı yün eşyaların çevresinde koruma oluşturacaktır,  bu koruma çamaşırlarınızın kirlenmesi ve elektriklenmesini önler. Elektriklenmeden dolayı tozların yapışmasını da önlemiş olacaksınız.    Yünlü çamaşırlarınızı bir yastık kılıfı veya çamaşır yıkama kılıfında yıkamanız, yün çamaşırlarınızın uzun ömürlü kalmasında fayda sağlayacaktır.

Benzer Ürünler
Etiketler
Beyaz, Beyaz Gri, Beyaz Gri Çizgili, Beyaz Gri Çizgili El, Beyaz Gri Çizgili El Dokuması, Beyaz Gri Çizgili El Dokuması İpek, Beyaz Gri Çizgili El Dokuması İpek Şal, Beyaz Gri Çizgili El Dokuması Şal, Beyaz Gri Çizgili El İpek, Beyaz Gri Çizgili El İpek Şal, Beyaz Gri Çizgili El Şal, Beyaz Gri Çizgili Dokuması, Beyaz Gri Çizgili Dokuması İpek, Beyaz Gri Çizgili Dokuması İpek Şal, Beyaz Gri Çizgili Dokuması Şal, Beyaz Gri Çizgili İpek, Beyaz Gri Çizgili İpek Şal, Beyaz Gri Çizgili Şal, Beyaz Gri El, Beyaz Gri El Dokuması, Beyaz Gri El Dokuması İpek, Beyaz Gri El Dokuması İpek Şal, Beyaz Gri El Dokuması Şal, Beyaz Gri El İpek, Beyaz Gri El İpek Şal, Beyaz Gri El Şal, Beyaz Gri Dokuması, Beyaz Gri Dokuması İpek, Beyaz Gri Dokuması İpek Şal, Beyaz Gri Dokuması Şal, Beyaz Gri İpek, Beyaz Gri İpek Şal, Beyaz Gri Şal, Beyaz Çizgili, Beyaz Çizgili El, Beyaz Çizgili El Dokuması, Beyaz Çizgili El Dokuması İpek, Beyaz Çizgili El Dokuması İpek Şal, Beyaz Çizgili El Dokuması Şal, Beyaz Çizgili El İpek, Beyaz Çizgili El İpek Şal, Beyaz Çizgili El Şal, Beyaz Çizgili Dokuması, Beyaz Çizgili Dokuması İpek, Beyaz Çizgili Dokuması İpek Şal, Beyaz Çizgili Dokuması Şal, Beyaz Çizgili İpek, Beyaz Çizgili İpek Şal, Beyaz Çizgili Şal, Beyaz El, Beyaz El Dokuması, Beyaz El Dokuması İpek, Beyaz El Dokuması İpek Şal, Beyaz El Dokuması Şal, Beyaz El İpek, Beyaz El İpek Şal, Beyaz El Şal, Beyaz Dokuması, Beyaz Dokuması İpek, Beyaz Dokuması İpek Şal, Beyaz Dokuması Şal, Beyaz İpek, Beyaz İpek Şal, Beyaz Şal, Gri, Gri Çizgili, Gri Çizgili El, Gri Çizgili El Dokuması, Gri Çizgili El Dokuması İpek, Gri Çizgili El Dokuması İpek Şal, Gri Çizgili El Dokuması Şal, Gri Çizgili El İpek, Gri Çizgili El İpek Şal, Gri Çizgili El Şal, Gri Çizgili Dokuması, Gri Çizgili Dokuması İpek, Gri Çizgili Dokuması İpek Şal, Gri Çizgili Dokuması Şal, Gri Çizgili İpek, Gri Çizgili İpek Şal, Gri Çizgili Şal, Gri El, Gri El Dokuması, Gri El Dokuması İpek, Gri El Dokuması İpek Şal, Gri El Dokuması Şal, Gri El İpek, Gri El İpek Şal, Gri El Şal, Gri Dokuması, Gri Dokuması İpek, Gri Dokuması İpek Şal, Gri Dokuması Şal, Gri İpek, Gri İpek Şal, Gri Şal, Çizgili, Çizgili El, Çizgili El Dokuması, Çizgili El Dokuması İpek, Çizgili El Dokuması İpek Şal, Çizgili El Dokuması Şal, Çizgili El İpek, Çizgili El İpek Şal, Çizgili El Şal, Çizgili Dokuması, Çizgili Dokuması İpek, Çizgili Dokuması İpek Şal, Çizgili Dokuması Şal, Çizgili İpek, Çizgili İpek Şal, Çizgili Şal, El, El Dokuması, El Dokuması İpek, El Dokuması İpek Şal, El Dokuması Şal, El İpek, El İpek Şal, El Şal, Dokuması, Dokuması İpek, Dokuması İpek Şal, Dokuması Şal, İpek, İpek Şal, Şal,