Beyaz Nar Kırmızı Şantuklu El Dokuması Şal (TCM99)

İndirim Oranı : %11 İndirim
Fiyat : ₺180,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺160,00(KDV Dahil)
Toplam Stok Adedi : 0
Tahmini Teslim Süresi : 2 Gün
₺40,00 'den başlayan taksitlerle
Logooo

%100 İpek

180*70 cm Ebatlarında 

Her Mevsim Kullanıma Uygundur.

Başınıza Boynunuza Takılıyken Sizi Rahatsız Etmez.

İşitme Sorunu Yaşamazsınız, aksine sizlere şıklık kazandırır.

En Kaliteli İpekten üretilmiştir.

Uzun Süre Kalitesi bozulmayan bir üründür. Gündelik ve Özel Günlerde Kullanıma uygundur.

Kayma Yapmaz, Sağlığa Zararlı Olacak maddeler İçermez. 

Meyve ve Bitkilerden Elde Edilen Boyalar ile Boyanmaktadır. (Kök Boyası) HASSAS KUMAŞLAR 

YIKAMA TALİMATLARI

 

 


İPEK KUMAŞ NASIL YIKANMALIDIR?

 

Makinede yıkama:

Makinenizin ayarlarından uygun olacak en soğuk ve hassas olanını seçin. 

Su sıcaklığı 30c’nin üstünde olmasın. 

Su sıcaklığı için 30c’nin üstünde bir ayar seçmek ipek giysi veya eşarbınıza ciddi bir zarar verebilir.

İpek giysi veya eşarbınızı bir yastık kılıfına veya kuru temizleme çantasına koyun ki giysiniz çamaşır makinesinin tamburuna takılmasın.

Alkali olmayan hassas bir deterjan seçin ve çok fazla deterjan kullanmaktan kaçının. 

Çamaşır yumuşatıcı kullanmak istiyorsanız yumuşatıcıyı seyrelterek kullanmanız önerilir. 

Etiketteki talimatları takip edin.

İpek elbiseleri asla kurutucuya atmayın. 

İpek elbisenizi makineden aldıktan sonra temiz bir havlunun üstüne dümdüz olacak şekilde serin ve bu şekilde kurumaya bırakın.

 

Elde yıkama:

İpek kumaş ürünlerinizi elde yıkayacaksanız, ılık su ve az deterjanla yıkanması uygundur.

Ütü işlemi için, kumaşın nemli şekilde ütülenmesi, zarar görmesini engeller. 

İpek kumaş, orta ısıda ve buharsız ütü kullanılarak ütülenmelidir.

 

KAŞMİR ÜRÜNLER NASIL YIKANMALIDIR?


Doğal bir tekstil ürünü olan kaşmir, yüksek kalitedeki özel malzemesi ile son derece rahat ve kullanışlıdır. Tüm yün ürünler gibi kaşmir yünü de oldukça narin bir yapıya sahiptir ve özel bir bakım ister. Bakımı dikkatli yapılmadığı takdirde geri dönüşü olmayacak şekilde yıpranıp bozulabilir.

Kaşmir ürünlerin kullanımı ve bakımı

- Kaşmirin havalandırılıp dinlendirilmesi bakımında önemli bir yer tutar. Bu yüzden kaşmir ürünlerinin günaşırı kullanılması önerilir, yani bir gün giyildikten sonra bir gün dinlenmeye bırakılmalıdır.

- Kaşmir ürünleri, sıcaklığı 20 dereceyi geçmeyen ılık suda elde yıkanmalıdır. Böylelikle kaşmir doğal yapısını korur, çekme ve tüylenme yapmaz. Eğer çamaşır makinesinde  yıkayacaksınız , mutlaka “yün” seçeneğinde ve 20 dereceyi aşmayan suda yıkamanız gerekir. Elde sıkılması kaşmiri yıprattığından, sıkma ayarı dakikada 1000 dönüş olacak şekilde makinede sıkılması tercih edilmelidir.

- Yeni ürünlerde topaklanma olması sık karşılaşılan doğal bir durumdur. Bir kaç kez yıkamanın ardından kaybolacaktır. Tüm doğal yün ürünlerinde topaklanma olmaktadır ve bu ürünün hatalı olduğu anlamına gelmez. Yumuşak bir fırça ile topaklanan kısımları tarayarak kolayca temizleyebilirsiniz.

- Yıkanmış bir ürün kesinlikle doğrudan güneş ışığında veya kurutma makinesinde kurutulmamalıdır. Bu işlemler ürüne geri dönüşü olmayacak derecede zarar verir, inceliği ve yumuşaklığını yitirmesine yol açar.

- Kaşmir giysiler ütü gerektirmemektedir.


KETEN KUMAŞ NASIL YIKANMALIDIR ?

Keten kumaşlar yapısı itibariyle narin kumaşlar dır. Bu nedenle leke çıkarıcılarla müdahale esnasında zarar görebileceğinden lekelenmesinden olabildiğince kaçınılmalıdır.

Keten kumaşları çamaşır makinesinde yıkarken en kısa programa ayarlayarak yıkamalısınız. Soğuk ya da ılık suda yıkayacağınız keten kıyafetleriniz sıkma programlarından olumsuz etkilenir. Bu nedenle sıkma yaptırmadan makineden çıkarmanız en sağlıklısıdır.  

Aynı zamanda çamaşır makinesinin deterjan gözünü ağzına kadar doldurmak yerine olabildiğince az deterjanla yıkamaya çalışın. Fazla deterjan kullanımı keten özellikli kıyafetlerinizin kısa ömürlü olmasına neden olur.

Çamaşır yumuşatıcı kullanmak istiyorsanız yumuşatıcıyı seyrelterek kullanmanız önerilir. Bu sayede koyu renkli ketenler üzerinde herhangi bir leke kalmasına sebebiyet vermemiş olursunuz. Ayrıca ketenleri fazla yumuşatmak doku özelliklerine zarar verebilir.

Ayrıca ketenleri yıkarken mutlaka renklerine göre sınıflayarak çamaşır makinesine atmanız gerekir. Krem rengi ketenleri bir seferde yıkayarak temizleyin, daha farklı renktekileri başka bir seferde yıkayın. Farklı renkteki keten özellikli kıyafetleri aynı anda çamaşır makinesinde yıkarsanız renklerinin birbirini bozması riski ortaya çıkabilir.

Keten kıyafetlerinizi uygun şekilde yıkadıktan sonra çamaşır kurutma makinesinde kurutabilirsiniz. Ancak bu uygulamada “tamamen kuru yani dolap kuruluğu programını” seçmeyin. Onun yerine “ütü kuruluğu programını” seçerseniz keten kıyafetleriniz fazla yıpranmamış olur.

Çamaşır kurutma makinesinde kuruttuğunuz ketenlerinizi yine özelliklerine uygun olarak düşük ısıda ütüleyebilirsiniz.

Kurutma programı uygulamadığınız keten kıyafetlerinizi askıya asarak güneş ışığında değil gölge bir yerde kurutabilirsiniz. Direkt güneş ışığının rengi ne olursa olsun tüm ketenlere zarar vereceğini unutmayın.  


 

YÜNLÜLER NASIL YIKANMALIDIR?


Musluk suyunuz ne kadar çok kireçli ise bir o kadarda çamaşırlarınız sertleşir. Eğer evinizin suyu kireçli ise mutlaka bir kireç önleyici kullanın.    Kıyafetleri yıkarken seçeceğimiz deterjan    ipek ve yünlüler için sıvı deterjan kullanmanızı tavsiye ederiz. Suyun sıcaklığı 30 Derece olmalı ve makinenizin hassas/narin Programını ayarlayınız.  Daha yumuşak yünlü kıyafetler için uygun yumuşatıcı kullanınız. Yumuşatıcı yün eşyaların çevresinde koruma oluşturacaktır,  bu koruma çamaşırlarınızın kirlenmesi ve elektriklenmesini önler. Elektriklenmeden dolayı tozların yapışmasını da önlemiş olacaksınız.    Yünlü çamaşırlarınızı bir yastık kılıfı veya çamaşır yıkama kılıfında yıkamanız, yün çamaşırlarınızın uzun ömürlü kalmasında fayda sağlayacaktır.

Benzer Ürünler
Etiketler
Beyaz, Beyaz Nar, Beyaz Nar Kırmızı, Beyaz Nar Kırmızı Şantuklu, Beyaz Nar Kırmızı Şantuklu El, Beyaz Nar Kırmızı Şantuklu El Dokuması, Beyaz Nar Kırmızı Şantuklu El Dokuması Şal, Beyaz Nar Kırmızı Şantuklu El Şal, Beyaz Nar Kırmızı Şantuklu Dokuması, Beyaz Nar Kırmızı Şantuklu Dokuması Şal, Beyaz Nar Kırmızı Şantuklu Şal, Beyaz Nar Kırmızı El, Beyaz Nar Kırmızı El Dokuması, Beyaz Nar Kırmızı El Dokuması Şal, Beyaz Nar Kırmızı El Şal, Beyaz Nar Kırmızı Dokuması, Beyaz Nar Kırmızı Dokuması Şal, Beyaz Nar Kırmızı Şal, Beyaz Nar Şantuklu, Beyaz Nar Şantuklu El, Beyaz Nar Şantuklu El Dokuması, Beyaz Nar Şantuklu El Dokuması Şal, Beyaz Nar Şantuklu El Şal, Beyaz Nar Şantuklu Dokuması, Beyaz Nar Şantuklu Dokuması Şal, Beyaz Nar Şantuklu Şal, Beyaz Nar El, Beyaz Nar El Dokuması, Beyaz Nar El Dokuması Şal, Beyaz Nar El Şal, Beyaz Nar Dokuması, Beyaz Nar Dokuması Şal, Beyaz Nar Şal, Beyaz Kırmızı, Beyaz Kırmızı Şantuklu, Beyaz Kırmızı Şantuklu El, Beyaz Kırmızı Şantuklu El Dokuması, Beyaz Kırmızı Şantuklu El Dokuması Şal, Beyaz Kırmızı Şantuklu El Şal, Beyaz Kırmızı Şantuklu Dokuması, Beyaz Kırmızı Şantuklu Dokuması Şal, Beyaz Kırmızı Şantuklu Şal, Beyaz Kırmızı El, Beyaz Kırmızı El Dokuması, Beyaz Kırmızı El Dokuması Şal, Beyaz Kırmızı El Şal, Beyaz Kırmızı Dokuması, Beyaz Kırmızı Dokuması Şal, Beyaz Kırmızı Şal, Beyaz Şantuklu, Beyaz Şantuklu El, Beyaz Şantuklu El Dokuması, Beyaz Şantuklu El Dokuması Şal, Beyaz Şantuklu El Şal, Beyaz Şantuklu Dokuması, Beyaz Şantuklu Dokuması Şal, Beyaz Şantuklu Şal, Beyaz El, Beyaz El Dokuması, Beyaz El Dokuması Şal, Beyaz El Şal, Beyaz Dokuması, Beyaz Dokuması Şal, Beyaz Şal, Nar, Nar Kırmızı, Nar Kırmızı Şantuklu, Nar Kırmızı Şantuklu El, Nar Kırmızı Şantuklu El Dokuması, Nar Kırmızı Şantuklu El Dokuması Şal, Nar Kırmızı Şantuklu El Şal, Nar Kırmızı Şantuklu Dokuması, Nar Kırmızı Şantuklu Dokuması Şal, Nar Kırmızı Şantuklu Şal, Nar Kırmızı El, Nar Kırmızı El Dokuması, Nar Kırmızı El Dokuması Şal, Nar Kırmızı El Şal, Nar Kırmızı Dokuması, Nar Kırmızı Dokuması Şal, Nar Kırmızı Şal, Nar Şantuklu, Nar Şantuklu El, Nar Şantuklu El Dokuması, Nar Şantuklu El Dokuması Şal, Nar Şantuklu El Şal, Nar Şantuklu Dokuması, Nar Şantuklu Dokuması Şal, Nar Şantuklu Şal, Nar El, Nar El Dokuması, Nar El Dokuması Şal, Nar El Şal, Nar Dokuması, Nar Dokuması Şal, Nar Şal, Kırmızı, Kırmızı Şantuklu, Kırmızı Şantuklu El, Kırmızı Şantuklu El Dokuması, Kırmızı Şantuklu El Dokuması Şal, Kırmızı Şantuklu El Şal, Kırmızı Şantuklu Dokuması, Kırmızı Şantuklu Dokuması Şal, Kırmızı Şantuklu Şal, Kırmızı El, Kırmızı El Dokuması, Kırmızı El Dokuması Şal, Kırmızı El Şal, Kırmızı Dokuması, Kırmızı Dokuması Şal, Kırmızı Şal, Şantuklu, Şantuklu El, Şantuklu El Dokuması, Şantuklu El Dokuması Şal, Şantuklu El Şal, Şantuklu Dokuması, Şantuklu Dokuması Şal, Şantuklu Şal, El, El Dokuması, El Dokuması Şal, El Şal, Dokuması, Dokuması Şal, Şal,