Buz Beyazı Mavi Çizgili El Dokuma Bornoz (brnz16)

İndirim Oranı : %6 İndirim
Fiyat : ₺170,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺160,00(KDV Dahil)
Toplam Stok Adedi : 2
Tahmini Teslim Süresi : 2 Gün
₺40,00 'den başlayan taksitlerle
Logooo
EL DOKUMASI BORNOZ
%100 Pamuk 

UZUNLUK: 120-125 cm Arasında

Unisex Üründür, Bay Bayan Kullanıma Uygundur.
Uzun Süre Kalitesi bozulmayan bir üründür.
Sağlığa Zararlı Olacak maddeler İçermez. 
Senelerin Dokumacılık Tecrübesi El işçiliği ve tezgah dokumacılığı ile harmanlanıp
Bitkisel KÖK boyalar kullanılarak Boyanmış olup, En iyi Pamuktan üretilmiştir.

 

BORNOZ 

Su emme özelliğinden dolayı tüm evlerde, ofislerde havlular kullanılır. Havluların türlerine göre kullanım alanları da farklılık gösterir. El-yüz havlusu, ayak havlusu, mutfak havlusu gibi türleri vardır. Evlerde sıklıkla kullanılan havlu türlerinden biri de bornozlardır. Banyo sonrası kurulanmak için kullanılan bornozlar bir tür havlu çeşidi olmasına karşın sadece su emme özelliği için tercih edilmez.

Bornozlar için su emme özelliğinin yanı sıra yumuşak olması da aranan bir özelliktir. Ancak bornozların kalitesine göre yumuşaklıkları da farklılık gösterir. Her ne kadar yumuşak bir bornoza sahip olsanız da bornozun yumuşaklığını korumakta önemli bir noktadır. Bu nedenle bornozun yıkanma şekli oldukça önemlidir. Doğru şekilde yıkanmayan bornozlar zaman içerisinde yumuşaklıklarını kaybeder. Buna ek olarak çabuk yıpranırlar ve eskirler.  

 

BORNOZ NASIL YIKANIR ?

 

Çamaşır Makinesinde Yıkama

 

Bornozlar çamaşır makinesinde rahatlıkla yıkanabilen eşyalardandır. Ancak yıkamadan önce bakım etiketindeki talimatları okumak gerekir. Bornozlar bir havlu türü olduğu için doğru sıcaklıkta ve doğru miktarda yıkanmadıkları takdirde hem yumuşaklıklarını kaybederler hem de çabuk deforme olurlar.

Bornozunuzu çamaşır makinesinde yıkamak istiyorsanız bornozunuzun rengine yakın renkler ile birlikte yıkayın. Daha farklı renkler ile birlikte yıkamak çamaşırların renklerinin birbirine geçmesine neden olabilir. Bornozlar duş sonrası kullanılan havlular olduğu için çok sık yıkanmalarına gerek yoktur. Ancak yıkanacağı zaman 40 dereceden yüksek sıcaklıklarda yıkanmamalıdır.

Çamaşır makineleri tam dolu olmadığı zaman daha etkili çalıştıkları için benzer renkler olmaması durumunda sadece bornozunuzu makinenin içine yerleştirebilirsiniz. Uygun miktarda deterjan ve yumuşatıcı da doğru gözlere doldurduktan sonra yüksek devirlerde sıktırmadan yıkayın.

Elde Yıkama

Eğer bornozunuzu elde yıkamak istiyorsanız öncelikle bornozun sığabileceği büyüklükte bir kova ya da leğen ayarlayın. Daha sonra 30-40 derece civarında sıcak su ile kovanın ya da leğenin 3’te 2’sini doldurun. Sıcak suyun üzerine bornozunuzu da koyun.

Bornoz renginize göre en uygun çamaşır deterjanını seçerek bir miktar çamaşır deterjanı ilave edin. Ardından da çitileyerek ya da çiğneyerek bornozunuzu yıkamaya başlayın. Bu şekilde iyice yıkandığına emin olduğunuzda tüm suyu boşaltıp aynı sıcaklıkta su ile tekrar doldurun. Temiz su ile kovayı ya da leğeni doldurduktan sonra tekrar çitileyerek ya da çiğneyerek bornozunuzda kalan tüm deterjanı arındırın.

NOT: Bornozunuzun istediğiniz gibi kokması için esanslı doğal yağlar da kullanabilirsiniz.

Benzer Ürünler
Etiketler
Buz, Buz Beyazı, Buz Beyazı Mavi, Buz Beyazı Mavi Çizgili, Buz Beyazı Mavi Çizgili El, Buz Beyazı Mavi Çizgili El Dokuma, Buz Beyazı Mavi Çizgili El Dokuma Bornoz, Buz Beyazı Mavi Çizgili El Bornoz, Buz Beyazı Mavi Çizgili Dokuma, Buz Beyazı Mavi Çizgili Dokuma Bornoz, Buz Beyazı Mavi Çizgili Bornoz, Buz Beyazı Mavi El, Buz Beyazı Mavi El Dokuma, Buz Beyazı Mavi El Dokuma Bornoz, Buz Beyazı Mavi El Bornoz, Buz Beyazı Mavi Dokuma, Buz Beyazı Mavi Dokuma Bornoz, Buz Beyazı Mavi Bornoz, Buz Beyazı Çizgili, Buz Beyazı Çizgili El, Buz Beyazı Çizgili El Dokuma, Buz Beyazı Çizgili El Dokuma Bornoz, Buz Beyazı Çizgili El Bornoz, Buz Beyazı Çizgili Dokuma, Buz Beyazı Çizgili Dokuma Bornoz, Buz Beyazı Çizgili Bornoz, Buz Beyazı El, Buz Beyazı El Dokuma, Buz Beyazı El Dokuma Bornoz, Buz Beyazı El Bornoz, Buz Beyazı Dokuma, Buz Beyazı Dokuma Bornoz, Buz Beyazı Bornoz, Buz Mavi, Buz Mavi Çizgili, Buz Mavi Çizgili El, Buz Mavi Çizgili El Dokuma, Buz Mavi Çizgili El Dokuma Bornoz, Buz Mavi Çizgili El Bornoz, Buz Mavi Çizgili Dokuma, Buz Mavi Çizgili Dokuma Bornoz, Buz Mavi Çizgili Bornoz, Buz Mavi El, Buz Mavi El Dokuma, Buz Mavi El Dokuma Bornoz, Buz Mavi El Bornoz, Buz Mavi Dokuma, Buz Mavi Dokuma Bornoz, Buz Mavi Bornoz, Buz Çizgili, Buz Çizgili El, Buz Çizgili El Dokuma, Buz Çizgili El Dokuma Bornoz, Buz Çizgili El Bornoz, Buz Çizgili Dokuma, Buz Çizgili Dokuma Bornoz, Buz Çizgili Bornoz, Buz El, Buz El Dokuma, Buz El Dokuma Bornoz, Buz El Bornoz, Buz Dokuma, Buz Dokuma Bornoz, Buz Bornoz, Beyazı, Beyazı Mavi, Beyazı Mavi Çizgili, Beyazı Mavi Çizgili El, Beyazı Mavi Çizgili El Dokuma, Beyazı Mavi Çizgili El Dokuma Bornoz, Beyazı Mavi Çizgili El Bornoz, Beyazı Mavi Çizgili Dokuma, Beyazı Mavi Çizgili Dokuma Bornoz, Beyazı Mavi Çizgili Bornoz, Beyazı Mavi El, Beyazı Mavi El Dokuma, Beyazı Mavi El Dokuma Bornoz, Beyazı Mavi El Bornoz, Beyazı Mavi Dokuma, Beyazı Mavi Dokuma Bornoz, Beyazı Mavi Bornoz, Beyazı Çizgili, Beyazı Çizgili El, Beyazı Çizgili El Dokuma, Beyazı Çizgili El Dokuma Bornoz, Beyazı Çizgili El Bornoz, Beyazı Çizgili Dokuma, Beyazı Çizgili Dokuma Bornoz, Beyazı Çizgili Bornoz, Beyazı El, Beyazı El Dokuma, Beyazı El Dokuma Bornoz, Beyazı El Bornoz, Beyazı Dokuma, Beyazı Dokuma Bornoz, Beyazı Bornoz, Mavi, Mavi Çizgili, Mavi Çizgili El, Mavi Çizgili El Dokuma, Mavi Çizgili El Dokuma Bornoz, Mavi Çizgili El Bornoz, Mavi Çizgili Dokuma, Mavi Çizgili Dokuma Bornoz, Mavi Çizgili Bornoz, Mavi El, Mavi El Dokuma, Mavi El Dokuma Bornoz, Mavi El Bornoz, Mavi Dokuma, Mavi Dokuma Bornoz, Mavi Bornoz, Çizgili, Çizgili El, Çizgili El Dokuma, Çizgili El Dokuma Bornoz, Çizgili El Bornoz, Çizgili Dokuma, Çizgili Dokuma Bornoz, Çizgili Bornoz, El, El Dokuma, El Dokuma Bornoz, El Bornoz, Dokuma, Dokuma Bornoz, Bornoz,