Göl Yeşili Mavi Çizgili El Dokuma Bornoz (brnz19)

İndirim Oranı : %6 İndirim
Fiyat : ₺170,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺160,00(KDV Dahil)
Toplam Stok Adedi : 2
Tahmini Teslim Süresi : 2 Gün
₺40,00 'den başlayan taksitlerle
Logooo
EL DOKUMASI BORNOZ
%100 Pamuk 

UZUNLUK: 120-125 cm Arasında

Unisex Üründür, Bay Bayan Kullanıma Uygundur.
Uzun Süre Kalitesi bozulmayan bir üründür.
Sağlığa Zararlı Olacak maddeler İçermez. 
Senelerin Dokumacılık Tecrübesi El işçiliği ve tezgah dokumacılığı ile harmanlanıp
Bitkisel KÖK boyalar kullanılarak Boyanmış olup, En iyi Pamuktan üretilmiştir.

 

BORNOZ 

Su emme özelliğinden dolayı tüm evlerde, ofislerde havlular kullanılır. Havluların türlerine göre kullanım alanları da farklılık gösterir. El-yüz havlusu, ayak havlusu, mutfak havlusu gibi türleri vardır. Evlerde sıklıkla kullanılan havlu türlerinden biri de bornozlardır. Banyo sonrası kurulanmak için kullanılan bornozlar bir tür havlu çeşidi olmasına karşın sadece su emme özelliği için tercih edilmez.

Bornozlar için su emme özelliğinin yanı sıra yumuşak olması da aranan bir özelliktir. Ancak bornozların kalitesine göre yumuşaklıkları da farklılık gösterir. Her ne kadar yumuşak bir bornoza sahip olsanız da bornozun yumuşaklığını korumakta önemli bir noktadır. Bu nedenle bornozun yıkanma şekli oldukça önemlidir. Doğru şekilde yıkanmayan bornozlar zaman içerisinde yumuşaklıklarını kaybeder. Buna ek olarak çabuk yıpranırlar ve eskirler.  

 

BORNOZ NASIL YIKANIR ?

 

Çamaşır Makinesinde Yıkama

 

Bornozlar çamaşır makinesinde rahatlıkla yıkanabilen eşyalardandır. Ancak yıkamadan önce bakım etiketindeki talimatları okumak gerekir. Bornozlar bir havlu türü olduğu için doğru sıcaklıkta ve doğru miktarda yıkanmadıkları takdirde hem yumuşaklıklarını kaybederler hem de çabuk deforme olurlar.

Bornozunuzu çamaşır makinesinde yıkamak istiyorsanız bornozunuzun rengine yakın renkler ile birlikte yıkayın. Daha farklı renkler ile birlikte yıkamak çamaşırların renklerinin birbirine geçmesine neden olabilir. Bornozlar duş sonrası kullanılan havlular olduğu için çok sık yıkanmalarına gerek yoktur. Ancak yıkanacağı zaman 40 dereceden yüksek sıcaklıklarda yıkanmamalıdır.

Çamaşır makineleri tam dolu olmadığı zaman daha etkili çalıştıkları için benzer renkler olmaması durumunda sadece bornozunuzu makinenin içine yerleştirebilirsiniz. Uygun miktarda deterjan ve yumuşatıcı da doğru gözlere doldurduktan sonra yüksek devirlerde sıktırmadan yıkayın.

Elde Yıkama

Eğer bornozunuzu elde yıkamak istiyorsanız öncelikle bornozun sığabileceği büyüklükte bir kova ya da leğen ayarlayın. Daha sonra 30-40 derece civarında sıcak su ile kovanın ya da leğenin 3’te 2’sini doldurun. Sıcak suyun üzerine bornozunuzu da koyun.

Bornoz renginize göre en uygun çamaşır deterjanını seçerek bir miktar çamaşır deterjanı ilave edin. Ardından da çitileyerek ya da çiğneyerek bornozunuzu yıkamaya başlayın. Bu şekilde iyice yıkandığına emin olduğunuzda tüm suyu boşaltıp aynı sıcaklıkta su ile tekrar doldurun. Temiz su ile kovayı ya da leğeni doldurduktan sonra tekrar çitileyerek ya da çiğneyerek bornozunuzda kalan tüm deterjanı arındırın.

NOT: Bornozunuzun istediğiniz gibi kokması için esanslı doğal yağlar da kullanabilirsiniz.

Benzer Ürünler
Etiketler
Göl, Göl Yeşili, Göl Yeşili Mavi, Göl Yeşili Mavi Çizgili, Göl Yeşili Mavi Çizgili El, Göl Yeşili Mavi Çizgili El Dokuma, Göl Yeşili Mavi Çizgili El Dokuma Bornoz, Göl Yeşili Mavi Çizgili El Bornoz, Göl Yeşili Mavi Çizgili Dokuma, Göl Yeşili Mavi Çizgili Dokuma Bornoz, Göl Yeşili Mavi Çizgili Bornoz, Göl Yeşili Mavi El, Göl Yeşili Mavi El Dokuma, Göl Yeşili Mavi El Dokuma Bornoz, Göl Yeşili Mavi El Bornoz, Göl Yeşili Mavi Dokuma, Göl Yeşili Mavi Dokuma Bornoz, Göl Yeşili Mavi Bornoz, Göl Yeşili Çizgili, Göl Yeşili Çizgili El, Göl Yeşili Çizgili El Dokuma, Göl Yeşili Çizgili El Dokuma Bornoz, Göl Yeşili Çizgili El Bornoz, Göl Yeşili Çizgili Dokuma, Göl Yeşili Çizgili Dokuma Bornoz, Göl Yeşili Çizgili Bornoz, Göl Yeşili El, Göl Yeşili El Dokuma, Göl Yeşili El Dokuma Bornoz, Göl Yeşili El Bornoz, Göl Yeşili Dokuma, Göl Yeşili Dokuma Bornoz, Göl Yeşili Bornoz, Göl Mavi, Göl Mavi Çizgili, Göl Mavi Çizgili El, Göl Mavi Çizgili El Dokuma, Göl Mavi Çizgili El Dokuma Bornoz, Göl Mavi Çizgili El Bornoz, Göl Mavi Çizgili Dokuma, Göl Mavi Çizgili Dokuma Bornoz, Göl Mavi Çizgili Bornoz, Göl Mavi El, Göl Mavi El Dokuma, Göl Mavi El Dokuma Bornoz, Göl Mavi El Bornoz, Göl Mavi Dokuma, Göl Mavi Dokuma Bornoz, Göl Mavi Bornoz, Göl Çizgili, Göl Çizgili El, Göl Çizgili El Dokuma, Göl Çizgili El Dokuma Bornoz, Göl Çizgili El Bornoz, Göl Çizgili Dokuma, Göl Çizgili Dokuma Bornoz, Göl Çizgili Bornoz, Göl El, Göl El Dokuma, Göl El Dokuma Bornoz, Göl El Bornoz, Göl Dokuma, Göl Dokuma Bornoz, Göl Bornoz, Yeşili, Yeşili Mavi, Yeşili Mavi Çizgili, Yeşili Mavi Çizgili El, Yeşili Mavi Çizgili El Dokuma, Yeşili Mavi Çizgili El Dokuma Bornoz, Yeşili Mavi Çizgili El Bornoz, Yeşili Mavi Çizgili Dokuma, Yeşili Mavi Çizgili Dokuma Bornoz, Yeşili Mavi Çizgili Bornoz, Yeşili Mavi El, Yeşili Mavi El Dokuma, Yeşili Mavi El Dokuma Bornoz, Yeşili Mavi El Bornoz, Yeşili Mavi Dokuma, Yeşili Mavi Dokuma Bornoz, Yeşili Mavi Bornoz, Yeşili Çizgili, Yeşili Çizgili El, Yeşili Çizgili El Dokuma, Yeşili Çizgili El Dokuma Bornoz, Yeşili Çizgili El Bornoz, Yeşili Çizgili Dokuma, Yeşili Çizgili Dokuma Bornoz, Yeşili Çizgili Bornoz, Yeşili El, Yeşili El Dokuma, Yeşili El Dokuma Bornoz, Yeşili El Bornoz, Yeşili Dokuma, Yeşili Dokuma Bornoz, Yeşili Bornoz, Mavi, Mavi Çizgili, Mavi Çizgili El, Mavi Çizgili El Dokuma, Mavi Çizgili El Dokuma Bornoz, Mavi Çizgili El Bornoz, Mavi Çizgili Dokuma, Mavi Çizgili Dokuma Bornoz, Mavi Çizgili Bornoz, Mavi El, Mavi El Dokuma, Mavi El Dokuma Bornoz, Mavi El Bornoz, Mavi Dokuma, Mavi Dokuma Bornoz, Mavi Bornoz, Çizgili, Çizgili El, Çizgili El Dokuma, Çizgili El Dokuma Bornoz, Çizgili El Bornoz, Çizgili Dokuma, Çizgili Dokuma Bornoz, Çizgili Bornoz, El, El Dokuma, El Dokuma Bornoz, El Bornoz, Dokuma, Dokuma Bornoz, Bornoz,