İpek Kravat-123 (K123)

Fiyat : ₺90,00(KDV Dahil)
Toplam Stok Adedi : 1
Tahmini Teslim Süresi : 2 Gün
₺22,50 'den başlayan taksitlerle
Logooo

Özel Tasarım İpek Kravat 

 

Kravat bakımı ve temizliği; 


Kravat takım elbisenin vazgeçilmez aksesuarıdır. Çeşit çeşit ve renk renk kravatlar gömlek ve takım elbiselere estetik ve zarafet katarken, giyen kişiye de hoş bir hava yaratmaktadır. İş toplantılarının, resmi davetlerin ve beyefendiliğin simgesi olan kravatlar, İpek, Pamuk ve polyester gibi hassas dokulu kumaşlardan üretilmektedir. Kravatları kıyafete uygun seçmek kadar, bakımının ve temizliğinin de yapılması zahmetlidir. Bakımı ve temizliği doğru ve düzenli yapıldığı sürece taze ve temiz bir görüntü sergileyerek kıyafetler ile bir bütün olacaktır. Bakım ve temizlikleri için püf noktalarına dikkat etmek gerekir.

 

Kravat Temizliği İçin Püf Noktalar

 

Takım elbiselerde küçük detaylar gibi görünse de, aslında çok önemli bir aksesuardır. Giydiğiniz takım elbise ne kadar kaliteli olursa olsun, yanlış kravat seçimi şıklığınızı mahvedebilir. Fakat kullandığınız kravat da ne kadar kaliteli olursan olsun, bakımı doğru yapılmazsa birkaç kullanım sonrası hemen bozulabilir. Kravat bakımı için önemli püf noktalar şunlardır;

Kravat hassas yapılı bir parça olduğu için, kuru temizlemeciye temizletmek gerekir. Ancak çoğu kuru temizlemeci bu işi yapmadığı için zorda olsa çözüm yine size kalacaktır. Toz ve kirlerden temizlemenin en kolay yolu beyaz renkli bir bez parçasına soda dökerek fazla bastırmadan hafifçe silin. Bu çözüm kravattaki yağ lekelerini yok edecektir. Genel temizlik için ise yumuşak sabunla elinizle hafifçe ovalayarak yıkayın. Kesinlikle ve kesinlikle kravatı çamaşır makinesine atmayın. Çünkü çamaşır makinesi kravatınızın yapısını ve şeklini mahveder. İpek kravatlarınızı ise mutlaka kuru temizlemeciye vermelisiniz.

 

Kravatın Ütüsü İçin Püf Noktalar

 

İpek ve polyester kravatınızın ütüsünü düşük dereceyle yapın. Yün kravatta ise ütü sıcaklığınız orta derece olmalı. Pamuk kravatlar yüksek ısıya dayanıklı olduğu için yüksek derece de ütüleyebilirsiniz. Bunun dışında kravatlarınızı ütüyü fazla bastırmadan ters tarafından ütüleyin. Ön tarafını ütüleyeceğiniz zaman da üzerine bez örterek ütüleyin. Kirli kravatların temizliği yapılmadan asla ütülenmemelidir. Çünkü kirlerin kumaşa ve dokuya daha çok yayılmasına ve kirin kumaşa iyice işleyerek, çıkmamasına neden olur. Ütü olmayan bir yerdeyseniz yıkadıktan sonra askıya asarak, buhar ile kırışıklıkları giderebilirsiniz. Seyahate çıktığınızda ise bavulunuza yuvarlayarak koymalısınız. Eğer kravatı bavulunuza katlayarak koyarsanız, iz yapacağından dolayı kravatınızın ütüsü ve şekli bozulur. Kravat temizliği ve bakımı bu şekilde yapılırsa uzun yıllar kullanabilirsiniz.