Kese Kağıdı Eski Sarı Renkli El Dokuma Peştamal (PE36)

İndirim Oranı : %25 İndirim
Fiyat : ₺120,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺90,00(KDV Dahil)
Toplam Stok Adedi : 1
Tahmini Teslim Süresi : 2 Gün
₺22,50 'den başlayan taksitlerle
Logooo

%50 Pamuk

%50 Keten

190*90 cm Ebatlarında

Tezgah El Dokuması 

En Kaliteli Pamuk ve Keten İpliklerinden üretilmiştir.

Uzun Süre Kalitesi bozulmayan bir üründür.

Suyun Buluştuğu her yerde kullanıma uygundur.

Kayma Yapmaz, Sağlığa Zararlı Olacak maddeler İçermez. 

Meyve ve Bitkilerden Elde Edilen Boyalar ile Boyanmaktadır.  (Kök Boyası) 

 

NOT: Peştamal'le ilgili Toptan alım farklı renk, ve desenlerde üretim yaptırmak isterseniz bu konu hakkında bizden bilgi almak ve bize ulaşmak için lütfen BURAYA TIKLAYINIZ.

 

PEŞTAMAL HAKKINDA KISA BİLGİ

Genellikle hamamlarda belden aşağısını örtmek için kullanılan peştamal, günümüzde saunalarda, plajlarda ve de evlerimizde banyo havlusu olarak kullanılmaktadır. Gelenek ve göreneklerimizden bugüne taşınan peştamal günümüzde teknoloji ile harmanlanarak daha seri ve daha kusursuz dokunmaktadır.

İnce dokusu, zarifliği ve de şıklığı ile özellikle bayanların ilgisini çeken peştamal artık sadece hamamlarda değil, insanların su ile buluştuğu her yerde kullanılmaktadır.

Ayrıca Peştamal'den bluz, elbise, tunik, gömlek ve çanta gibi ürünler yapılmaktadır. Moda dünyasının her geçen gün daha fazla ilgisini çeken Peştamal büyük bir hızla şöhrete kavuşuyor ayrıca sayfamızda gördüğünüz tüm peştamalleri kendi tezgahlarımızda dokuyor, Başta ülkemiz olmak üzere yabancı ülkelere de gönderimini sağlıyoruz.

Özellikle el tezgahı dediğimiz elektriksiz, tamamen insan gücüyle çalışan tezgahlarda dokunduğu gibi ayrıca yarı elektronik tezgahlarda ve tam otomatik tezgahlarda dokunmaktadır. Pamuk ve kök boya kullanılarak el tezgahında dokunan peştamal uzun yıllar kullanılmaktadır.

 

PEŞTEMALİN ÖZELLİKLERİ


peştemal baskı Hafif ve incedir

peştemal başörtü Plaj havlusuna kıyasla daha hızlı kurur, daha fazla su emer

peştemal bornoz Plaj peştemali çok az yer kaplar, taşıması kolaydır

peştemal bornoz fiyatları Katkı maddesi yoktur, çevre dostudur

peştemal doğru yazılışı Kullanım alanı çok geniştir


PEŞTEMALİN KULLANIM ALANLARI


peştemal dokuma Banyo

peştemal elbise Plajlar

peştemal etimoloji Havuz

peştemal firmaları Spa

peştemal hakkında bilgi Sauna

peştemal hangi yöreye aittir Hamam

peştemal imalatçıları Masaj Salonları

peştemal kelimesinin kökeni Gym - Fitness

peştemal kullanım alanları Yoga

peştemal mi peştemal mı Pilates 


HASSAS KUMAŞLAR YIKAMA TALİMATLARI

 

İPEK KUMAŞ NASIL YIKANMALIDIR?

 

Makinede yıkama:

Makinenizin ayarlarından uygun olacak en soğuk ve hassas olanını seçin. 

Su sıcaklığı 30c’nin üstünde olmasın. 

Su sıcaklığı için 30c’nin üstünde bir ayar seçmek ipek giysi veya eşarbınıza ciddi bir zarar verebilir.

İpek giysi veya eşarbınızı bir yastık kılıfına veya kuru temizleme çantasına koyun ki giysiniz çamaşır makinesinin tamburuna takılmasın.

Alkali olmayan hassas bir deterjan seçin ve çok fazla deterjan kullanmaktan kaçının. 

Çamaşır yumuşatıcı kullanmak istiyorsanız yumuşatıcıyı seyrelterek kullanmanız önerilir. 

Etiketteki talimatları takip edin.

İpek elbiseleri asla kurutucuya atmayın. 

İpek elbisenizi makineden aldıktan sonra temiz bir havlunun üstüne dümdüz olacak şekilde serin ve bu şekilde kurumaya bırakın.

 

Elde yıkama:

İpek kumaş ürünlerinizi elde yıkayacaksanız, ılık su ve az deterjanla yıkanması uygundur.

Ütü işlemi için, kumaşın nemli şekilde ütülenmesi, zarar görmesini engeller. 

İpek kumaş, orta ısıda ve buharsız ütü kullanılarak ütülenmelidir.

 

KAŞMİR ÜRÜNLER NASIL YIKANMALIDIR?


Doğal bir tekstil ürünü olan kaşmir, yüksek kalitedeki özel malzemesi ile son derece rahat ve kullanışlıdır. Tüm yün ürünler gibi kaşmir yünü de oldukça narin bir yapıya sahiptir ve özel bir bakım ister. Bakımı dikkatli yapılmadığı takdirde geri dönüşü olmayacak şekilde yıpranıp bozulabilir.

Kaşmir ürünlerin kullanımı ve bakımı

- Kaşmirin havalandırılıp dinlendirilmesi bakımında önemli bir yer tutar. Bu yüzden kaşmir ürünlerinin günaşırı kullanılması önerilir, yani bir gün giyildikten sonra bir gün dinlenmeye bırakılmalıdır.

- Kaşmir ürünleri, sıcaklığı 20 dereceyi geçmeyen ılık suda elde yıkanmalıdır. Böylelikle kaşmir doğal yapısını korur, çekme ve tüylenme yapmaz. Eğer çamaşır makinesinde  yıkayacaksınız , mutlaka “yün” seçeneğinde ve 20 dereceyi aşmayan suda yıkamanız gerekir. Elde sıkılması kaşmiri yıprattığından, sıkma ayarı dakikada 1000 dönüş olacak şekilde makinede sıkılması tercih edilmelidir.

- Yeni ürünlerde topaklanma olması sık karşılaşılan doğal bir durumdur. Bir kaç kez yıkamanın ardından kaybolacaktır. Tüm doğal yün ürünlerinde topaklanma olmaktadır ve bu ürünün hatalı olduğu anlamına gelmez. Yumuşak bir fırça ile topaklanan kısımları tarayarak kolayca temizleyebilirsiniz.

- Yıkanmış bir ürün kesinlikle doğrudan güneş ışığında veya kurutma makinesinde kurutulmamalıdır. Bu işlemler ürüne geri dönüşü olmayacak derecede zarar verir, inceliği ve yumuşaklığını yitirmesine yol açar.

- Kaşmir giysiler ütü gerektirmemektedir.


KETEN KUMAŞ NASIL YIKANMALIDIR ?


Keten kumaşlar yapısı itibariyle narin kumaşlar dır. Bu nedenle leke çıkarıcılarla müdahale esnasında zarar görebileceğinden lekelenmesinden olabildiğince kaçınılmalıdır.

Keten kumaşları çamaşır makinesinde yıkarken en kısa programa ayarlayarak yıkamalısınız. Soğuk ya da ılık suda yıkayacağınız keten kıyafetleriniz sıkma programlarından olumsuz etkilenir. Bu nedenle sıkma yaptırmadan makineden çıkarmanız en sağlıklısıdır.  

Aynı zamanda çamaşır makinesinin deterjan gözünü ağzına kadar doldurmak yerine olabildiğince az deterjanla yıkamaya çalışın. Fazla deterjan kullanımı keten özellikli kıyafetlerinizin kısa ömürlü olmasına neden olur.

Çamaşır yumuşatıcı kullanmak istiyorsanız yumuşatıcıyı seyrelterek kullanmanız önerilir. Bu sayede koyu renkli ketenler üzerinde herhangi bir leke kalmasına sebebiyet vermemiş olursunuz. Ayrıca ketenleri fazla yumuşatmak doku özelliklerine zarar verebilir.

Ayrıca ketenleri yıkarken mutlaka renklerine göre sınıflayarak çamaşır makinesine atmanız gerekir. Krem rengi ketenleri bir seferde yıkayarak temizleyin, daha farklı renktekileri başka bir seferde yıkayın. Farklı renkteki keten özellikli kıyafetleri aynı anda çamaşır makinesinde yıkarsanız renklerinin birbirini bozması riski ortaya çıkabilir.

Keten kıyafetlerinizi uygun şekilde yıkadıktan sonra çamaşır kurutma makinesinde kurutabilirsiniz. Ancak bu uygulamada “tamamen kuru yani dolap kuruluğu programını” seçmeyin. Onun yerine “ütü kuruluğu programını” seçerseniz keten kıyafetleriniz fazla yıpranmamış olur.

Çamaşır kurutma makinesinde kuruttuğunuz ketenlerinizi yine özelliklerine uygun olarak düşük ısıda ütüleyebilirsiniz.

Kurutma programı uygulamadığınız keten kıyafetlerinizi askıya asarak güneş ışığında değil gölge bir yerde kurutabilirsiniz. Direkt güneş ışığının rengi ne olursa olsun tüm ketenlere zarar vereceğini unutmayın.  


 

YÜNLÜLER NASIL YIKANMALIDIR?


Musluk suyunuz ne kadar çok kireçli ise bir o kadarda çamaşırlarınız sertleşir. Eğer evinizin suyu kireçli ise mutlaka bir kireç önleyici kullanın. Kıyafetleri yıkarken seçeceğimiz deterjan ipek ve yünlüler için sıvı deterjan kullanmanızı tavsiye ederiz. Suyun sıcaklığı 30 Derece olmalı ve makinenizin hassas/narin Programını ayarlayınız.  Daha yumuşak yünlü kıyafetler için uygun yumuşatıcı kullanınız. Yumuşatıcı yün eşyaların çevresinde koruma oluşturacaktır,  bu koruma çamaşırlarınızın kirlenmesi ve elektriklenmesini önler. Elektriklenmeden dolayı tozların yapışmasını da önlemiş olacaksınız. Yünlü çamaşırlarınızı bir yastık kılıfı veya çamaşır yıkama kılıfında yıkamanız, yün çamaşırlarınızın uzun ömürlü kalmasında fayda sağlayacaktır.

Benzer Ürünler
Etiketler
Kese, Kese Kağıdı, Kese Kağıdı Eski, Kese Kağıdı Eski Sarı, Kese Kağıdı Eski Sarı Renkli, Kese Kağıdı Eski Sarı Renkli El, Kese Kağıdı Eski Sarı Renkli El Dokuma, Kese Kağıdı Eski Sarı Renkli El Dokuma Peştamal, Kese Kağıdı Eski Sarı Renkli El Peştamal, Kese Kağıdı Eski Sarı Renkli Dokuma, Kese Kağıdı Eski Sarı Renkli Dokuma Peştamal, Kese Kağıdı Eski Sarı Renkli Peştamal, Kese Kağıdı Eski Sarı El, Kese Kağıdı Eski Sarı El Dokuma, Kese Kağıdı Eski Sarı El Dokuma Peştamal, Kese Kağıdı Eski Sarı El Peştamal, Kese Kağıdı Eski Sarı Dokuma, Kese Kağıdı Eski Sarı Dokuma Peştamal, Kese Kağıdı Eski Sarı Peştamal, Kese Kağıdı Eski Renkli, Kese Kağıdı Eski Renkli El, Kese Kağıdı Eski Renkli El Dokuma, Kese Kağıdı Eski Renkli El Dokuma Peştamal, Kese Kağıdı Eski Renkli El Peştamal, Kese Kağıdı Eski Renkli Dokuma, Kese Kağıdı Eski Renkli Dokuma Peştamal, Kese Kağıdı Eski Renkli Peştamal, Kese Kağıdı Eski El, Kese Kağıdı Eski El Dokuma, Kese Kağıdı Eski El Dokuma Peştamal, Kese Kağıdı Eski El Peştamal, Kese Kağıdı Eski Dokuma, Kese Kağıdı Eski Dokuma Peştamal, Kese Kağıdı Eski Peştamal, Kese Kağıdı Sarı, Kese Kağıdı Sarı Renkli, Kese Kağıdı Sarı Renkli El, Kese Kağıdı Sarı Renkli El Dokuma, Kese Kağıdı Sarı Renkli El Dokuma Peştamal, Kese Kağıdı Sarı Renkli El Peştamal, Kese Kağıdı Sarı Renkli Dokuma, Kese Kağıdı Sarı Renkli Dokuma Peştamal, Kese Kağıdı Sarı Renkli Peştamal, Kese Kağıdı Sarı El, Kese Kağıdı Sarı El Dokuma, Kese Kağıdı Sarı El Dokuma Peştamal, Kese Kağıdı Sarı El Peştamal, Kese Kağıdı Sarı Dokuma, Kese Kağıdı Sarı Dokuma Peştamal, Kese Kağıdı Sarı Peştamal, Kese Kağıdı Renkli, Kese Kağıdı Renkli El, Kese Kağıdı Renkli El Dokuma, Kese Kağıdı Renkli El Dokuma Peştamal, Kese Kağıdı Renkli El Peştamal, Kese Kağıdı Renkli Dokuma, Kese Kağıdı Renkli Dokuma Peştamal, Kese Kağıdı Renkli Peştamal, Kese Kağıdı El, Kese Kağıdı El Dokuma, Kese Kağıdı El Dokuma Peştamal, Kese Kağıdı El Peştamal, Kese Kağıdı Dokuma, Kese Kağıdı Dokuma Peştamal, Kese Kağıdı Peştamal, Kese Eski, Kese Eski Sarı, Kese Eski Sarı Renkli, Kese Eski Sarı Renkli El, Kese Eski Sarı Renkli El Dokuma, Kese Eski Sarı Renkli El Dokuma Peştamal, Kese Eski Sarı Renkli El Peştamal, Kese Eski Sarı Renkli Dokuma, Kese Eski Sarı Renkli Dokuma Peştamal, Kese Eski Sarı Renkli Peştamal, Kese Eski Sarı El, Kese Eski Sarı El Dokuma, Kese Eski Sarı El Dokuma Peştamal, Kese Eski Sarı El Peştamal, Kese Eski Sarı Dokuma, Kese Eski Sarı Dokuma Peştamal, Kese Eski Sarı Peştamal, Kese Eski Renkli, Kese Eski Renkli El, Kese Eski Renkli El Dokuma, Kese Eski Renkli El Dokuma Peştamal, Kese Eski Renkli El Peştamal, Kese Eski Renkli Dokuma, Kese Eski Renkli Dokuma Peştamal, Kese Eski Renkli Peştamal, Kese Eski El, Kese Eski El Dokuma, Kese Eski El Dokuma Peştamal, Kese Eski El Peştamal, Kese Eski Dokuma, Kese Eski Dokuma Peştamal, Kese Eski Peştamal, Kese Sarı, Kese Sarı Renkli, Kese Sarı Renkli El, Kese Sarı Renkli El Dokuma, Kese Sarı Renkli El Dokuma Peştamal, Kese Sarı Renkli El Peştamal, Kese Sarı Renkli Dokuma, Kese Sarı Renkli Dokuma Peştamal, Kese Sarı Renkli Peştamal, Kese Sarı El, Kese Sarı El Dokuma, Kese Sarı El Dokuma Peştamal, Kese Sarı El Peştamal, Kese Sarı Dokuma, Kese Sarı Dokuma Peştamal, Kese Sarı Peştamal, Kese Renkli, Kese Renkli El, Kese Renkli El Dokuma, Kese Renkli El Dokuma Peştamal, Kese Renkli El Peştamal, Kese Renkli Dokuma, Kese Renkli Dokuma Peştamal, Kese Renkli Peştamal, Kese El, Kese El Dokuma, Kese El Dokuma Peştamal, Kese El Peştamal, Kese Dokuma, Kese Dokuma Peştamal, Kese Peştamal, Kağıdı, Kağıdı Eski, Kağıdı Eski Sarı, Kağıdı Eski Sarı Renkli, Kağıdı Eski Sarı Renkli El, Kağıdı Eski Sarı Renkli El Dokuma, Kağıdı Eski Sarı Renkli El Dokuma Peştamal, Kağıdı Eski Sarı Renkli El Peştamal, Kağıdı Eski Sarı Renkli Dokuma, Kağıdı Eski Sarı Renkli Dokuma Peştamal, Kağıdı Eski Sarı Renkli Peştamal, Kağıdı Eski Sarı El, Kağıdı Eski Sarı El Dokuma, Kağıdı Eski Sarı El Dokuma Peştamal, Kağıdı Eski Sarı El Peştamal, Kağıdı Eski Sarı Dokuma, Kağıdı Eski Sarı Dokuma Peştamal, Kağıdı Eski Sarı Peştamal, Kağıdı Eski Renkli, Kağıdı Eski Renkli El, Kağıdı Eski Renkli El Dokuma, Kağıdı Eski Renkli El Dokuma Peştamal, Kağıdı Eski Renkli El Peştamal, Kağıdı Eski Renkli Dokuma, Kağıdı Eski Renkli Dokuma Peştamal, Kağıdı Eski Renkli Peştamal, Kağıdı Eski El, Kağıdı Eski El Dokuma, Kağıdı Eski El Dokuma Peştamal, Kağıdı Eski El Peştamal, Kağıdı Eski Dokuma, Kağıdı Eski Dokuma Peştamal, Kağıdı Eski Peştamal, Kağıdı Sarı, Kağıdı Sarı Renkli, Kağıdı Sarı Renkli El, Kağıdı Sarı Renkli El Dokuma, Kağıdı Sarı Renkli El Dokuma Peştamal, Kağıdı Sarı Renkli El Peştamal, Kağıdı Sarı Renkli Dokuma, Kağıdı Sarı Renkli Dokuma Peştamal, Kağıdı Sarı Renkli Peştamal, Kağıdı Sarı El, Kağıdı Sarı El Dokuma, Kağıdı Sarı El Dokuma Peştamal, Kağıdı Sarı El Peştamal, Kağıdı Sarı Dokuma, Kağıdı Sarı Dokuma Peştamal, Kağıdı Sarı Peştamal, Kağıdı Renkli, Kağıdı Renkli El, Kağıdı Renkli El Dokuma, Kağıdı Renkli El Dokuma Peştamal, Kağıdı Renkli El Peştamal, Kağıdı Renkli Dokuma, Kağıdı Renkli Dokuma Peştamal, Kağıdı Renkli Peştamal, Kağıdı El, Kağıdı El Dokuma, Kağıdı El Dokuma Peştamal, Kağıdı El Peştamal, Kağıdı Dokuma, Kağıdı Dokuma Peştamal, Kağıdı Peştamal, Eski, Eski Sarı, Eski Sarı Renkli, Eski Sarı Renkli El, Eski Sarı Renkli El Dokuma, Eski Sarı Renkli El Dokuma Peştamal, Eski Sarı Renkli El Peştamal, Eski Sarı Renkli Dokuma, Eski Sarı Renkli Dokuma Peştamal, Eski Sarı Renkli Peştamal, Eski Sarı El, Eski Sarı El Dokuma, Eski Sarı El Dokuma Peştamal, Eski Sarı El Peştamal, Eski Sarı Dokuma, Eski Sarı Dokuma Peştamal, Eski Sarı Peştamal, Eski Renkli, Eski Renkli El, Eski Renkli El Dokuma, Eski Renkli El Dokuma Peştamal, Eski Renkli El Peştamal, Eski Renkli Dokuma, Eski Renkli Dokuma Peştamal, Eski Renkli Peştamal, Eski El, Eski El Dokuma, Eski El Dokuma Peştamal, Eski El Peştamal, Eski Dokuma, Eski Dokuma Peştamal, Eski Peştamal, Sarı, Sarı Renkli, Sarı Renkli El, Sarı Renkli El Dokuma, Sarı Renkli El Dokuma Peştamal, Sarı Renkli El Peştamal, Sarı Renkli Dokuma, Sarı Renkli Dokuma Peştamal, Sarı Renkli Peştamal, Sarı El, Sarı El Dokuma, Sarı El Dokuma Peştamal, Sarı El Peştamal, Sarı Dokuma, Sarı Dokuma Peştamal, Sarı Peştamal, Renkli, Renkli El, Renkli El Dokuma, Renkli El Dokuma Peştamal, Renkli El Peştamal, Renkli Dokuma, Renkli Dokuma Peştamal, Renkli Peştamal, El, El Dokuma, El Dokuma Peştamal, El Peştamal, Dokuma, Dokuma Peştamal, Peştamal,