Kurşuni Mor Bordo Karışımı El Dokuma Peştamal (PE37)

İndirim Oranı : %37 İndirim
Fiyat : ₺120,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺75,00(KDV Dahil)
* ₺18,75 'den başlayan taksitlerle
siparis logo

%50 Pamuk

%50 Keten

190*90 cm Ebatlarında

Tezgah El Dokuması 

En Kaliteli Pamuk ve Keten İpliklerinden üretilmiştir.

Uzun Süre Kalitesi bozulmayan bir üründür.

Suyun Buluştuğu her yerde kullanıma uygundur.

Kayma Yapmaz, Sağlığa Zararlı Olacak maddeler İçermez. 

Meyve ve Bitkilerden Elde Edilen Boyalar ile Boyanmaktadır.  (Kök Boyası) 

 

NOT: Peştamal'le ilgili Toptan alım farklı renk, ve desenlerde üretim yaptırmak isterseniz bu konu hakkında bizden bilgi almak ve bize ulaşmak için lütfen BURAYA TIKLAYINIZ.

 

PEŞTAMAL HAKKINDA KISA BİLGİ

Genellikle hamamlarda belden aşağısını örtmek için kullanılan peştamal, günümüzde saunalarda, plajlarda ve de evlerimizde banyo havlusu olarak kullanılmaktadır. Gelenek ve göreneklerimizden bugüne taşınan peştamal günümüzde teknoloji ile harmanlanarak daha seri ve daha kusursuz dokunmaktadır.

İnce dokusu, zarifliği ve de şıklığı ile özellikle bayanların ilgisini çeken peştamal artık sadece hamamlarda değil, insanların su ile buluştuğu her yerde kullanılmaktadır.

Ayrıca Peştamal'den bluz, elbise, tunik, gömlek ve çanta gibi ürünler yapılmaktadır. Moda dünyasının her geçen gün daha fazla ilgisini çeken Peştamal büyük bir hızla şöhrete kavuşuyor ayrıca sayfamızda gördüğünüz tüm peştamalleri kendi tezgahlarımızda dokuyor, Başta ülkemiz olmak üzere yabancı ülkelere de gönderimini sağlıyoruz.

Özellikle el tezgahı dediğimiz elektriksiz, tamamen insan gücüyle çalışan tezgahlarda dokunduğu gibi ayrıca yarı elektronik tezgahlarda ve tam otomatik tezgahlarda dokunmaktadır. Pamuk ve kök boya kullanılarak el tezgahında dokunan peştamal uzun yıllar kullanılmaktadır.

 

PEŞTEMALİN ÖZELLİKLERİ


peştemal baskı Hafif ve incedir

peştemal başörtü Plaj havlusuna kıyasla daha hızlı kurur, daha fazla su emer

peştemal bornoz Plaj peştemali çok az yer kaplar, taşıması kolaydır

peştemal bornoz fiyatları Katkı maddesi yoktur, çevre dostudur

peştemal doğru yazılışı Kullanım alanı çok geniştir


PEŞTEMALİN KULLANIM ALANLARI


peştemal dokuma Banyo

peştemal elbise Plajlar

peştemal etimoloji Havuz

peştemal firmaları Spa

peştemal hakkında bilgi Sauna

peştemal hangi yöreye aittir Hamam

peştemal imalatçıları Masaj Salonları

peştemal kelimesinin kökeni Gym - Fitness

peştemal kullanım alanları Yoga

peştemal mi peştemal mı Pilates 


HASSAS KUMAŞLAR YIKAMA TALİMATLARI

 

İPEK KUMAŞ NASIL YIKANMALIDIR?

 

Makinede yıkama:

Makinenizin ayarlarından uygun olacak en soğuk ve hassas olanını seçin. 

Su sıcaklığı 30c’nin üstünde olmasın. 

Su sıcaklığı için 30c’nin üstünde bir ayar seçmek ipek giysi veya eşarbınıza ciddi bir zarar verebilir.

İpek giysi veya eşarbınızı bir yastık kılıfına veya kuru temizleme çantasına koyun ki giysiniz çamaşır makinesinin tamburuna takılmasın.

Alkali olmayan hassas bir deterjan seçin ve çok fazla deterjan kullanmaktan kaçının. 

Çamaşır yumuşatıcı kullanmak istiyorsanız yumuşatıcıyı seyrelterek kullanmanız önerilir. 

Etiketteki talimatları takip edin.

İpek elbiseleri asla kurutucuya atmayın. 

İpek elbisenizi makineden aldıktan sonra temiz bir havlunun üstüne dümdüz olacak şekilde serin ve bu şekilde kurumaya bırakın.

 

Elde yıkama:

İpek kumaş ürünlerinizi elde yıkayacaksanız, ılık su ve az deterjanla yıkanması uygundur.

Ütü işlemi için, kumaşın nemli şekilde ütülenmesi, zarar görmesini engeller. 

İpek kumaş, orta ısıda ve buharsız ütü kullanılarak ütülenmelidir.

 

KAŞMİR ÜRÜNLER NASIL YIKANMALIDIR?


Doğal bir tekstil ürünü olan kaşmir, yüksek kalitedeki özel malzemesi ile son derece rahat ve kullanışlıdır. Tüm yün ürünler gibi kaşmir yünü de oldukça narin bir yapıya sahiptir ve özel bir bakım ister. Bakımı dikkatli yapılmadığı takdirde geri dönüşü olmayacak şekilde yıpranıp bozulabilir.

Kaşmir ürünlerin kullanımı ve bakımı

- Kaşmirin havalandırılıp dinlendirilmesi bakımında önemli bir yer tutar. Bu yüzden kaşmir ürünlerinin günaşırı kullanılması önerilir, yani bir gün giyildikten sonra bir gün dinlenmeye bırakılmalıdır.

- Kaşmir ürünleri, sıcaklığı 20 dereceyi geçmeyen ılık suda elde yıkanmalıdır. Böylelikle kaşmir doğal yapısını korur, çekme ve tüylenme yapmaz. Eğer çamaşır makinesinde  yıkayacaksınız , mutlaka “yün” seçeneğinde ve 20 dereceyi aşmayan suda yıkamanız gerekir. Elde sıkılması kaşmiri yıprattığından, sıkma ayarı dakikada 1000 dönüş olacak şekilde makinede sıkılması tercih edilmelidir.

- Yeni ürünlerde topaklanma olması sık karşılaşılan doğal bir durumdur. Bir kaç kez yıkamanın ardından kaybolacaktır. Tüm doğal yün ürünlerinde topaklanma olmaktadır ve bu ürünün hatalı olduğu anlamına gelmez. Yumuşak bir fırça ile topaklanan kısımları tarayarak kolayca temizleyebilirsiniz.

- Yıkanmış bir ürün kesinlikle doğrudan güneş ışığında veya kurutma makinesinde kurutulmamalıdır. Bu işlemler ürüne geri dönüşü olmayacak derecede zarar verir, inceliği ve yumuşaklığını yitirmesine yol açar.

- Kaşmir giysiler ütü gerektirmemektedir.


KETEN KUMAŞ NASIL YIKANMALIDIR ?


Keten kumaşlar yapısı itibariyle narin kumaşlar dır. Bu nedenle leke çıkarıcılarla müdahale esnasında zarar görebileceğinden lekelenmesinden olabildiğince kaçınılmalıdır.

Keten kumaşları çamaşır makinesinde yıkarken en kısa programa ayarlayarak yıkamalısınız. Soğuk ya da ılık suda yıkayacağınız keten kıyafetleriniz sıkma programlarından olumsuz etkilenir. Bu nedenle sıkma yaptırmadan makineden çıkarmanız en sağlıklısıdır.  

Aynı zamanda çamaşır makinesinin deterjan gözünü ağzına kadar doldurmak yerine olabildiğince az deterjanla yıkamaya çalışın. Fazla deterjan kullanımı keten özellikli kıyafetlerinizin kısa ömürlü olmasına neden olur.

Çamaşır yumuşatıcı kullanmak istiyorsanız yumuşatıcıyı seyrelterek kullanmanız önerilir. Bu sayede koyu renkli ketenler üzerinde herhangi bir leke kalmasına sebebiyet vermemiş olursunuz. Ayrıca ketenleri fazla yumuşatmak doku özelliklerine zarar verebilir.

Ayrıca ketenleri yıkarken mutlaka renklerine göre sınıflayarak çamaşır makinesine atmanız gerekir. Krem rengi ketenleri bir seferde yıkayarak temizleyin, daha farklı renktekileri başka bir seferde yıkayın. Farklı renkteki keten özellikli kıyafetleri aynı anda çamaşır makinesinde yıkarsanız renklerinin birbirini bozması riski ortaya çıkabilir.

Keten kıyafetlerinizi uygun şekilde yıkadıktan sonra çamaşır kurutma makinesinde kurutabilirsiniz. Ancak bu uygulamada “tamamen kuru yani dolap kuruluğu programını” seçmeyin. Onun yerine “ütü kuruluğu programını” seçerseniz keten kıyafetleriniz fazla yıpranmamış olur.

Çamaşır kurutma makinesinde kuruttuğunuz ketenlerinizi yine özelliklerine uygun olarak düşük ısıda ütüleyebilirsiniz.

Kurutma programı uygulamadığınız keten kıyafetlerinizi askıya asarak güneş ışığında değil gölge bir yerde kurutabilirsiniz. Direkt güneş ışığının rengi ne olursa olsun tüm ketenlere zarar vereceğini unutmayın.  


 

YÜNLÜLER NASIL YIKANMALIDIR?


Musluk suyunuz ne kadar çok kireçli ise bir o kadarda çamaşırlarınız sertleşir. Eğer evinizin suyu kireçli ise mutlaka bir kireç önleyici kullanın. Kıyafetleri yıkarken seçeceğimiz deterjan ipek ve yünlüler için sıvı deterjan kullanmanızı tavsiye ederiz. Suyun sıcaklığı 30 Derece olmalı ve makinenizin hassas/narin Programını ayarlayınız.  Daha yumuşak yünlü kıyafetler için uygun yumuşatıcı kullanınız. Yumuşatıcı yün eşyaların çevresinde koruma oluşturacaktır,  bu koruma çamaşırlarınızın kirlenmesi ve elektriklenmesini önler. Elektriklenmeden dolayı tozların yapışmasını da önlemiş olacaksınız. Yünlü çamaşırlarınızı bir yastık kılıfı veya çamaşır yıkama kılıfında yıkamanız, yün çamaşırlarınızın uzun ömürlü kalmasında fayda sağlayacaktır.

Etiketler
Kurşuni, Kurşuni Mor, Kurşuni Mor Bordo, Kurşuni Mor Bordo Karışımı, Kurşuni Mor Bordo Karışımı El, Kurşuni Mor Bordo Karışımı El Dokuma, Kurşuni Mor Bordo Karışımı El Dokuma Peştamal, Kurşuni Mor Bordo Karışımı El Peştamal, Kurşuni Mor Bordo Karışımı Dokuma, Kurşuni Mor Bordo Karışımı Dokuma Peştamal, Kurşuni Mor Bordo Karışımı Peştamal, Kurşuni Mor Bordo El, Kurşuni Mor Bordo El Dokuma, Kurşuni Mor Bordo El Dokuma Peştamal, Kurşuni Mor Bordo El Peştamal, Kurşuni Mor Bordo Dokuma, Kurşuni Mor Bordo Dokuma Peştamal, Kurşuni Mor Bordo Peştamal, Kurşuni Mor Karışımı, Kurşuni Mor Karışımı El, Kurşuni Mor Karışımı El Dokuma, Kurşuni Mor Karışımı El Dokuma Peştamal, Kurşuni Mor Karışımı El Peştamal, Kurşuni Mor Karışımı Dokuma, Kurşuni Mor Karışımı Dokuma Peştamal, Kurşuni Mor Karışımı Peştamal, Kurşuni Mor El, Kurşuni Mor El Dokuma, Kurşuni Mor El Dokuma Peştamal, Kurşuni Mor El Peştamal, Kurşuni Mor Dokuma, Kurşuni Mor Dokuma Peştamal, Kurşuni Mor Peştamal, Kurşuni Bordo, Kurşuni Bordo Karışımı, Kurşuni Bordo Karışımı El, Kurşuni Bordo Karışımı El Dokuma, Kurşuni Bordo Karışımı El Dokuma Peştamal, Kurşuni Bordo Karışımı El Peştamal, Kurşuni Bordo Karışımı Dokuma, Kurşuni Bordo Karışımı Dokuma Peştamal, Kurşuni Bordo Karışımı Peştamal, Kurşuni Bordo El, Kurşuni Bordo El Dokuma, Kurşuni Bordo El Dokuma Peştamal, Kurşuni Bordo El Peştamal, Kurşuni Bordo Dokuma, Kurşuni Bordo Dokuma Peştamal, Kurşuni Bordo Peştamal, Kurşuni Karışımı, Kurşuni Karışımı El, Kurşuni Karışımı El Dokuma, Kurşuni Karışımı El Dokuma Peştamal, Kurşuni Karışımı El Peştamal, Kurşuni Karışımı Dokuma, Kurşuni Karışımı Dokuma Peştamal, Kurşuni Karışımı Peştamal, Kurşuni El, Kurşuni El Dokuma, Kurşuni El Dokuma Peştamal, Kurşuni El Peştamal, Kurşuni Dokuma, Kurşuni Dokuma Peştamal, Kurşuni Peştamal, Mor, Mor Bordo, Mor Bordo Karışımı, Mor Bordo Karışımı El, Mor Bordo Karışımı El Dokuma, Mor Bordo Karışımı El Dokuma Peştamal, Mor Bordo Karışımı El Peştamal, Mor Bordo Karışımı Dokuma, Mor Bordo Karışımı Dokuma Peştamal, Mor Bordo Karışımı Peştamal, Mor Bordo El, Mor Bordo El Dokuma, Mor Bordo El Dokuma Peştamal, Mor Bordo El Peştamal, Mor Bordo Dokuma, Mor Bordo Dokuma Peştamal, Mor Bordo Peştamal, Mor Karışımı, Mor Karışımı El, Mor Karışımı El Dokuma, Mor Karışımı El Dokuma Peştamal, Mor Karışımı El Peştamal, Mor Karışımı Dokuma, Mor Karışımı Dokuma Peştamal, Mor Karışımı Peştamal, Mor El, Mor El Dokuma, Mor El Dokuma Peştamal, Mor El Peştamal, Mor Dokuma, Mor Dokuma Peştamal, Mor Peştamal, Bordo, Bordo Karışımı, Bordo Karışımı El, Bordo Karışımı El Dokuma, Bordo Karışımı El Dokuma Peştamal, Bordo Karışımı El Peştamal, Bordo Karışımı Dokuma, Bordo Karışımı Dokuma Peştamal, Bordo Karışımı Peştamal, Bordo El, Bordo El Dokuma, Bordo El Dokuma Peştamal, Bordo El Peştamal, Bordo Dokuma, Bordo Dokuma Peştamal, Bordo Peştamal, Karışımı, Karışımı El, Karışımı El Dokuma, Karışımı El Dokuma Peştamal, Karışımı El Peştamal, Karışımı Dokuma, Karışımı Dokuma Peştamal, Karışımı Peştamal, El, El Dokuma, El Dokuma Peştamal, El Peştamal, Dokuma, Dokuma Peştamal, Peştamal,