Mor Renkli Boyuna Çizgili El Dokuma Şal (EDS03)

İndirim Oranı : %32 İndirim
Fiyat : ₺220,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺150,00(KDV Dahil)
Toplam Stok Adedi : 1
Tahmini Teslim Süresi : 2 Gün
₺37,50 'den başlayan taksitlerle

%100 İpek

180*60 cm Ebatlarında

Tezgah El Dokuması 

Her Mevsim Kullanıma Uygundur.

Başınıza Boynunuza Takılıyken Sizi Rahatsız Etmez ve İşitme Sorunu Yaşamazsınız, aksine sizlere şıklık kazandırır.

En Kaliteli İpek İpliklerinden üretilmiş olup Üstünüzdeyken Serinlik hissi verir.

Uzun Süre Kalitesi bozulmayan bir üründür. Gündelik ve Özel Günlerde Kullanıma uygundur.

Kayma Yapmaz, Sağlığa Zararlı Olacak maddeler İçermez. 

Meyve ve Bitkilerden Elde Edilen Boyalar ile Boyanmaktadır.  (Kök Boyası) HASSAS KUMAŞLAR 

YIKAMA TALİMATLARI

 

 


İPEK KUMAŞ NASIL YIKANMALIDIR?

 

Makinede yıkama:

Makinenizin ayarlarından uygun olacak en soğuk ve hassas olanını seçin. 

Su sıcaklığı 30c’nin üstünde olmasın. 

Su sıcaklığı için 30c’nin üstünde bir ayar seçmek ipek giysi veya eşarbınıza ciddi bir zarar verebilir.

İpek giysi veya eşarbınızı bir yastık kılıfına veya kuru temizleme çantasına koyun ki giysiniz çamaşır makinesinin tamburuna takılmasın.

Alkali olmayan hassas bir deterjan seçin ve çok fazla deterjan kullanmaktan kaçının. 

Çamaşır yumuşatıcı kullanmak istiyorsanız yumuşatıcıyı seyrelterek kullanmanız önerilir. 

Etiketteki talimatları takip edin.

İpek elbiseleri asla kurutucuya atmayın. 

İpek elbisenizi makineden aldıktan sonra temiz bir havlunun üstüne dümdüz olacak şekilde serin ve bu şekilde kurumaya bırakın.

 

Elde yıkama:

İpek kumaş ürünlerinizi elde yıkayacaksanız, ılık su ve az deterjanla yıkanması uygundur.

Ütü işlemi için, kumaşın nemli şekilde ütülenmesi, zarar görmesini engeller. 

İpek kumaş, orta ısıda ve buharsız ütü kullanılarak ütülenmelidir.

 

KAŞMİR ÜRÜNLER NASIL YIKANMALIDIR?


Doğal bir tekstil ürünü olan kaşmir, yüksek kalitedeki özel malzemesi ile son derece rahat ve kullanışlıdır. Tüm yün ürünler gibi kaşmir yünü de oldukça narin bir yapıya sahiptir ve özel bir bakım ister. Bakımı dikkatli yapılmadığı takdirde geri dönüşü olmayacak şekilde yıpranıp bozulabilir.

Kaşmir ürünlerin kullanımı ve bakımı

- Kaşmirin havalandırılıp dinlendirilmesi bakımında önemli bir yer tutar. Bu yüzden kaşmir ürünlerinin günaşırı kullanılması önerilir, yani bir gün giyildikten sonra bir gün dinlenmeye bırakılmalıdır.

- Kaşmir ürünleri, sıcaklığı 20 dereceyi geçmeyen ılık suda elde yıkanmalıdır. Böylelikle kaşmir doğal yapısını korur, çekme ve tüylenme yapmaz. Eğer çamaşır makinesinde  yıkayacaksınız , mutlaka “yün” seçeneğinde ve 20 dereceyi aşmayan suda yıkamanız gerekir. Elde sıkılması kaşmiri yıprattığından, sıkma ayarı dakikada 1000 dönüş olacak şekilde makinede sıkılması tercih edilmelidir.

- Yeni ürünlerde topaklanma olması sık karşılaşılan doğal bir durumdur. Bir kaç kez yıkamanın ardından kaybolacaktır. Tüm doğal yün ürünlerinde topaklanma olmaktadır ve bu ürünün hatalı olduğu anlamına gelmez. Yumuşak bir fırça ile topaklanan kısımları tarayarak kolayca temizleyebilirsiniz.

- Yıkanmış bir ürün kesinlikle doğrudan güneş ışığında veya kurutma makinesinde kurutulmamalıdır. Bu işlemler ürüne geri dönüşü olmayacak derecede zarar verir, inceliği ve yumuşaklığını yitirmesine yol açar.

- Kaşmir giysiler ütü gerektirmemektedir.


KETEN KUMAŞ NASIL YIKANMALIDIR ?

Keten kumaşlar yapısı itibariyle narin kumaşlar dır. Bu nedenle leke çıkarıcılarla müdahale esnasında zarar görebileceğinden lekelenmesinden olabildiğince kaçınılmalıdır.

Keten kumaşları çamaşır makinesinde yıkarken en kısa programa ayarlayarak yıkamalısınız. Soğuk ya da ılık suda yıkayacağınız keten kıyafetleriniz sıkma programlarından olumsuz etkilenir. Bu nedenle sıkma yaptırmadan makineden çıkarmanız en sağlıklısıdır.  

Aynı zamanda çamaşır makinesinin deterjan gözünü ağzına kadar doldurmak yerine olabildiğince az deterjanla yıkamaya çalışın. Fazla deterjan kullanımı keten özellikli kıyafetlerinizin kısa ömürlü olmasına neden olur.

Çamaşır yumuşatıcı kullanmak istiyorsanız yumuşatıcıyı seyrelterek kullanmanız önerilir. Bu sayede koyu renkli ketenler üzerinde herhangi bir leke kalmasına sebebiyet vermemiş olursunuz. Ayrıca ketenleri fazla yumuşatmak doku özelliklerine zarar verebilir.

Ayrıca ketenleri yıkarken mutlaka renklerine göre sınıflayarak çamaşır makinesine atmanız gerekir. Krem rengi ketenleri bir seferde yıkayarak temizleyin, daha farklı renktekileri başka bir seferde yıkayın. Farklı renkteki keten özellikli kıyafetleri aynı anda çamaşır makinesinde yıkarsanız renklerinin birbirini bozması riski ortaya çıkabilir.

Keten kıyafetlerinizi uygun şekilde yıkadıktan sonra çamaşır kurutma makinesinde kurutabilirsiniz. Ancak bu uygulamada “tamamen kuru yani dolap kuruluğu programını” seçmeyin. Onun yerine “ütü kuruluğu programını” seçerseniz keten kıyafetleriniz fazla yıpranmamış olur.

Çamaşır kurutma makinesinde kuruttuğunuz ketenlerinizi yine özelliklerine uygun olarak düşük ısıda ütüleyebilirsiniz.

Kurutma programı uygulamadığınız keten kıyafetlerinizi askıya asarak güneş ışığında değil gölge bir yerde kurutabilirsiniz. Direkt güneş ışığının rengi ne olursa olsun tüm ketenlere zarar vereceğini unutmayın.  


 

YÜNLÜLER NASIL YIKANMALIDIR?


Musluk suyunuz ne kadar çok kireçli ise bir o kadarda çamaşırlarınız sertleşir. Eğer evinizin suyu kireçli ise mutlaka bir kireç önleyici kullanın.    Kıyafetleri yıkarken seçeceğimiz deterjan    ipek ve yünlüler için sıvı deterjan kullanmanızı tavsiye ederiz. Suyun sıcaklığı 30 Derece olmalı ve makinenizin hassas/narin Programını ayarlayınız.  Daha yumuşak yünlü kıyafetler için uygun yumuşatıcı kullanınız. Yumuşatıcı yün eşyaların çevresinde koruma oluşturacaktır,  bu koruma çamaşırlarınızın kirlenmesi ve elektriklenmesini önler. Elektriklenmeden dolayı tozların yapışmasını da önlemiş olacaksınız.    Yünlü çamaşırlarınızı bir yastık kılıfı veya çamaşır yıkama kılıfında yıkamanız, yün çamaşırlarınızın uzun ömürlü kalmasında fayda sağlayacaktır.

Benzer Ürünler
Etiketler
Mor, Mor Renkli, Mor Renkli Boyuna, Mor Renkli Boyuna Çizgili, Mor Renkli Boyuna Çizgili El, Mor Renkli Boyuna Çizgili El Dokuma, Mor Renkli Boyuna Çizgili El Dokuma Şal, Mor Renkli Boyuna Çizgili El Şal, Mor Renkli Boyuna Çizgili Dokuma, Mor Renkli Boyuna Çizgili Dokuma Şal, Mor Renkli Boyuna Çizgili Şal, Mor Renkli Boyuna El, Mor Renkli Boyuna El Dokuma, Mor Renkli Boyuna El Dokuma Şal, Mor Renkli Boyuna El Şal, Mor Renkli Boyuna Dokuma, Mor Renkli Boyuna Dokuma Şal, Mor Renkli Boyuna Şal, Mor Renkli Çizgili, Mor Renkli Çizgili El, Mor Renkli Çizgili El Dokuma, Mor Renkli Çizgili El Dokuma Şal, Mor Renkli Çizgili El Şal, Mor Renkli Çizgili Dokuma, Mor Renkli Çizgili Dokuma Şal, Mor Renkli Çizgili Şal, Mor Renkli El, Mor Renkli El Dokuma, Mor Renkli El Dokuma Şal, Mor Renkli El Şal, Mor Renkli Dokuma, Mor Renkli Dokuma Şal, Mor Renkli Şal, Mor Boyuna, Mor Boyuna Çizgili, Mor Boyuna Çizgili El, Mor Boyuna Çizgili El Dokuma, Mor Boyuna Çizgili El Dokuma Şal, Mor Boyuna Çizgili El Şal, Mor Boyuna Çizgili Dokuma, Mor Boyuna Çizgili Dokuma Şal, Mor Boyuna Çizgili Şal, Mor Boyuna El, Mor Boyuna El Dokuma, Mor Boyuna El Dokuma Şal, Mor Boyuna El Şal, Mor Boyuna Dokuma, Mor Boyuna Dokuma Şal, Mor Boyuna Şal, Mor Çizgili, Mor Çizgili El, Mor Çizgili El Dokuma, Mor Çizgili El Dokuma Şal, Mor Çizgili El Şal, Mor Çizgili Dokuma, Mor Çizgili Dokuma Şal, Mor Çizgili Şal, Mor El, Mor El Dokuma, Mor El Dokuma Şal, Mor El Şal, Mor Dokuma, Mor Dokuma Şal, Mor Şal, Renkli, Renkli Boyuna, Renkli Boyuna Çizgili, Renkli Boyuna Çizgili El, Renkli Boyuna Çizgili El Dokuma, Renkli Boyuna Çizgili El Dokuma Şal, Renkli Boyuna Çizgili El Şal, Renkli Boyuna Çizgili Dokuma, Renkli Boyuna Çizgili Dokuma Şal, Renkli Boyuna Çizgili Şal, Renkli Boyuna El, Renkli Boyuna El Dokuma, Renkli Boyuna El Dokuma Şal, Renkli Boyuna El Şal, Renkli Boyuna Dokuma, Renkli Boyuna Dokuma Şal, Renkli Boyuna Şal, Renkli Çizgili, Renkli Çizgili El, Renkli Çizgili El Dokuma, Renkli Çizgili El Dokuma Şal, Renkli Çizgili El Şal, Renkli Çizgili Dokuma, Renkli Çizgili Dokuma Şal, Renkli Çizgili Şal, Renkli El, Renkli El Dokuma, Renkli El Dokuma Şal, Renkli El Şal, Renkli Dokuma, Renkli Dokuma Şal, Renkli Şal, Boyuna, Boyuna Çizgili, Boyuna Çizgili El, Boyuna Çizgili El Dokuma, Boyuna Çizgili El Dokuma Şal, Boyuna Çizgili El Şal, Boyuna Çizgili Dokuma, Boyuna Çizgili Dokuma Şal, Boyuna Çizgili Şal, Boyuna El, Boyuna El Dokuma, Boyuna El Dokuma Şal, Boyuna El Şal, Boyuna Dokuma, Boyuna Dokuma Şal, Boyuna Şal, Çizgili, Çizgili El, Çizgili El Dokuma, Çizgili El Dokuma Şal, Çizgili El Şal, Çizgili Dokuma, Çizgili Dokuma Şal, Çizgili Şal, El, El Dokuma, El Dokuma Şal, El Şal, Dokuma, Dokuma Şal, Şal,