Sarımsı Bej Renkli Çizgili El dokuma Bornoz (brnz06)

İndirim Oranı : %6 İndirim
Fiyat : ₺170,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺160,00(KDV Dahil)
* ₺40,00 'den başlayan taksitlerle
newssss
EL DOKUMASI BORNOZ
BEDEN: XXL 

%100 Pamuk

UZUNLUK: 120-125 cm Arasında
Unisex Üründür, Bay Bayan Kullanıma Uygundur.
Uzun Süre Kalitesi bozulmayan bir üründür.
Sağlığa Zararlı Olacak maddeler İçermez. 
Senelerin Dokumacılık Tecrübesi El işçiliği ve tezgah dokumacılığı ile harmanlanıp
Bitkisel KÖK boyalar kullanılarak Boyanmış olup, En iyi Pamuktan üretilmiştir.

 

BORNOZ 

Su emme özelliğinden dolayı tüm evlerde, ofislerde havlular kullanılır. Havluların türlerine göre kullanım alanları da farklılık gösterir. El-yüz havlusu, ayak havlusu, mutfak havlusu gibi türleri vardır. Evlerde sıklıkla kullanılan havlu türlerinden biri de bornozlardır. Banyo sonrası kurulanmak için kullanılan bornozlar bir tür havlu çeşidi olmasına karşın sadece su emme özelliği için tercih edilmez.

Bornozlar için su emme özelliğinin yanı sıra yumuşak olması da aranan bir özelliktir. Ancak bornozların kalitesine göre yumuşaklıkları da farklılık gösterir. Her ne kadar yumuşak bir bornoza sahip olsanız da bornozun yumuşaklığını korumakta önemli bir noktadır. Bu nedenle bornozun yıkanma şekli oldukça önemlidir. Doğru şekilde yıkanmayan bornozlar zaman içerisinde yumuşaklıklarını kaybeder. Buna ek olarak çabuk yıpranırlar ve eskirler.  

 

BORNOZ NASIL YIKANIR ?

 

Çamaşır Makinesinde Yıkama

 

Bornozlar çamaşır makinesinde rahatlıkla yıkanabilen eşyalardandır. Ancak yıkamadan önce bakım etiketindeki talimatları okumak gerekir. Bornozlar bir havlu türü olduğu için doğru sıcaklıkta ve doğru miktarda yıkanmadıkları takdirde hem yumuşaklıklarını kaybederler hem de çabuk deforme olurlar.

Bornozunuzu çamaşır makinesinde yıkamak istiyorsanız bornozunuzun rengine yakın renkler ile birlikte yıkayın. Daha farklı renkler ile birlikte yıkamak çamaşırların renklerinin birbirine geçmesine neden olabilir. Bornozlar duş sonrası kullanılan havlular olduğu için çok sık yıkanmalarına gerek yoktur. Ancak yıkanacağı zaman 40 dereceden yüksek sıcaklıklarda yıkanmamalıdır.

Çamaşır makineleri tam dolu olmadığı zaman daha etkili çalıştıkları için benzer renkler olmaması durumunda sadece bornozunuzu makinenin içine yerleştirebilirsiniz. Uygun miktarda deterjan ve yumuşatıcı da doğru gözlere doldurduktan sonra yüksek devirlerde sıktırmadan yıkayın.

Elde Yıkama

Eğer bornozunuzu elde yıkamak istiyorsanız öncelikle bornozun sığabileceği büyüklükte bir kova ya da leğen ayarlayın. Daha sonra 30-40 derece civarında sıcak su ile kovanın ya da leğenin 3’te 2’sini doldurun. Sıcak suyun üzerine bornozunuzu da koyun.

Bornoz renginize göre en uygun çamaşır deterjanını seçerek bir miktar çamaşır deterjanı ilave edin. Ardından da çitileyerek ya da çiğneyerek bornozunuzu yıkamaya başlayın. Bu şekilde iyice yıkandığına emin olduğunuzda tüm suyu boşaltıp aynı sıcaklıkta su ile tekrar doldurun. Temiz su ile kovayı ya da leğeni doldurduktan sonra tekrar çitileyerek ya da çiğneyerek bornozunuzda kalan tüm deterjanı arındırın.

NOT: Bornozunuzun istediğiniz gibi kokması için esanslı doğal yağlar da kullanabilirsiniz.

Etiketler
Sarımsı, Sarımsı Bej, Sarımsı Bej Renkli, Sarımsı Bej Renkli Çizgili, Sarımsı Bej Renkli Çizgili El, Sarımsı Bej Renkli Çizgili El dokuma, Sarımsı Bej Renkli Çizgili El dokuma Bornoz, Sarımsı Bej Renkli Çizgili El Bornoz, Sarımsı Bej Renkli Çizgili dokuma, Sarımsı Bej Renkli Çizgili dokuma Bornoz, Sarımsı Bej Renkli Çizgili Bornoz, Sarımsı Bej Renkli El, Sarımsı Bej Renkli El dokuma, Sarımsı Bej Renkli El dokuma Bornoz, Sarımsı Bej Renkli El Bornoz, Sarımsı Bej Renkli dokuma, Sarımsı Bej Renkli dokuma Bornoz, Sarımsı Bej Renkli Bornoz, Sarımsı Bej Çizgili, Sarımsı Bej Çizgili El, Sarımsı Bej Çizgili El dokuma, Sarımsı Bej Çizgili El dokuma Bornoz, Sarımsı Bej Çizgili El Bornoz, Sarımsı Bej Çizgili dokuma, Sarımsı Bej Çizgili dokuma Bornoz, Sarımsı Bej Çizgili Bornoz, Sarımsı Bej El, Sarımsı Bej El dokuma, Sarımsı Bej El dokuma Bornoz, Sarımsı Bej El Bornoz, Sarımsı Bej dokuma, Sarımsı Bej dokuma Bornoz, Sarımsı Bej Bornoz, Sarımsı Renkli, Sarımsı Renkli Çizgili, Sarımsı Renkli Çizgili El, Sarımsı Renkli Çizgili El dokuma, Sarımsı Renkli Çizgili El dokuma Bornoz, Sarımsı Renkli Çizgili El Bornoz, Sarımsı Renkli Çizgili dokuma, Sarımsı Renkli Çizgili dokuma Bornoz, Sarımsı Renkli Çizgili Bornoz, Sarımsı Renkli El, Sarımsı Renkli El dokuma, Sarımsı Renkli El dokuma Bornoz, Sarımsı Renkli El Bornoz, Sarımsı Renkli dokuma, Sarımsı Renkli dokuma Bornoz, Sarımsı Renkli Bornoz, Sarımsı Çizgili, Sarımsı Çizgili El, Sarımsı Çizgili El dokuma, Sarımsı Çizgili El dokuma Bornoz, Sarımsı Çizgili El Bornoz, Sarımsı Çizgili dokuma, Sarımsı Çizgili dokuma Bornoz, Sarımsı Çizgili Bornoz, Sarımsı El, Sarımsı El dokuma, Sarımsı El dokuma Bornoz, Sarımsı El Bornoz, Sarımsı dokuma, Sarımsı dokuma Bornoz, Sarımsı Bornoz, Bej, Bej Renkli, Bej Renkli Çizgili, Bej Renkli Çizgili El, Bej Renkli Çizgili El dokuma, Bej Renkli Çizgili El dokuma Bornoz, Bej Renkli Çizgili El Bornoz, Bej Renkli Çizgili dokuma, Bej Renkli Çizgili dokuma Bornoz, Bej Renkli Çizgili Bornoz, Bej Renkli El, Bej Renkli El dokuma, Bej Renkli El dokuma Bornoz, Bej Renkli El Bornoz, Bej Renkli dokuma, Bej Renkli dokuma Bornoz, Bej Renkli Bornoz, Bej Çizgili, Bej Çizgili El, Bej Çizgili El dokuma, Bej Çizgili El dokuma Bornoz, Bej Çizgili El Bornoz, Bej Çizgili dokuma, Bej Çizgili dokuma Bornoz, Bej Çizgili Bornoz, Bej El, Bej El dokuma, Bej El dokuma Bornoz, Bej El Bornoz, Bej dokuma, Bej dokuma Bornoz, Bej Bornoz, Renkli, Renkli Çizgili, Renkli Çizgili El, Renkli Çizgili El dokuma, Renkli Çizgili El dokuma Bornoz, Renkli Çizgili El Bornoz, Renkli Çizgili dokuma, Renkli Çizgili dokuma Bornoz, Renkli Çizgili Bornoz, Renkli El, Renkli El dokuma, Renkli El dokuma Bornoz, Renkli El Bornoz, Renkli dokuma, Renkli dokuma Bornoz, Renkli Bornoz, Çizgili, Çizgili El, Çizgili El dokuma, Çizgili El dokuma Bornoz, Çizgili El Bornoz, Çizgili dokuma, Çizgili dokuma Bornoz, Çizgili Bornoz, El, El dokuma, El dokuma Bornoz, El Bornoz, dokuma, dokuma Bornoz, Bornoz,