Serin Lila Renkli Çizgili El Dokuma Bornoz (brnz23)

İndirim Oranı : %6 İndirim
Fiyat : ₺170,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺160,00(KDV Dahil)
Toplam Stok Adedi : 1
Tahmini Teslim Süresi : 2 Gün
₺40,00 'den başlayan taksitlerle
Logooo
EL DOKUMASI BORNOZ
%100 Pamuk 

UZUNLUK: 120-125 cm Arasında

Unisex Üründür, Bay Bayan Kullanıma Uygundur.
Uzun Süre Kalitesi bozulmayan bir üründür.
Sağlığa Zararlı Olacak maddeler İçermez. 
Senelerin Dokumacılık Tecrübesi El işçiliği ve tezgah dokumacılığı ile harmanlanıp
Bitkisel KÖK boyalar kullanılarak Boyanmış olup, En iyi Pamuktan üretilmiştir.

 

BORNOZ 

Su emme özelliğinden dolayı tüm evlerde, ofislerde havlular kullanılır. Havluların türlerine göre kullanım alanları da farklılık gösterir. El-yüz havlusu, ayak havlusu, mutfak havlusu gibi türleri vardır. Evlerde sıklıkla kullanılan havlu türlerinden biri de bornozlardır. Banyo sonrası kurulanmak için kullanılan bornozlar bir tür havlu çeşidi olmasına karşın sadece su emme özelliği için tercih edilmez.

Bornozlar için su emme özelliğinin yanı sıra yumuşak olması da aranan bir özelliktir. Ancak bornozların kalitesine göre yumuşaklıkları da farklılık gösterir. Her ne kadar yumuşak bir bornoza sahip olsanız da bornozun yumuşaklığını korumakta önemli bir noktadır. Bu nedenle bornozun yıkanma şekli oldukça önemlidir. Doğru şekilde yıkanmayan bornozlar zaman içerisinde yumuşaklıklarını kaybeder. Buna ek olarak çabuk yıpranırlar ve eskirler.  

 

BORNOZ NASIL YIKANIR ?

 

Çamaşır Makinesinde Yıkama

 

Bornozlar çamaşır makinesinde rahatlıkla yıkanabilen eşyalardandır. Ancak yıkamadan önce bakım etiketindeki talimatları okumak gerekir. Bornozlar bir havlu türü olduğu için doğru sıcaklıkta ve doğru miktarda yıkanmadıkları takdirde hem yumuşaklıklarını kaybederler hem de çabuk deforme olurlar.

Bornozunuzu çamaşır makinesinde yıkamak istiyorsanız bornozunuzun rengine yakın renkler ile birlikte yıkayın. Daha farklı renkler ile birlikte yıkamak çamaşırların renklerinin birbirine geçmesine neden olabilir. Bornozlar duş sonrası kullanılan havlular olduğu için çok sık yıkanmalarına gerek yoktur. Ancak yıkanacağı zaman 40 dereceden yüksek sıcaklıklarda yıkanmamalıdır.

Çamaşır makineleri tam dolu olmadığı zaman daha etkili çalıştıkları için benzer renkler olmaması durumunda sadece bornozunuzu makinenin içine yerleştirebilirsiniz. Uygun miktarda deterjan ve yumuşatıcı da doğru gözlere doldurduktan sonra yüksek devirlerde sıktırmadan yıkayın.

Elde Yıkama

Eğer bornozunuzu elde yıkamak istiyorsanız öncelikle bornozun sığabileceği büyüklükte bir kova ya da leğen ayarlayın. Daha sonra 30-40 derece civarında sıcak su ile kovanın ya da leğenin 3’te 2’sini doldurun. Sıcak suyun üzerine bornozunuzu da koyun.

Bornoz renginize göre en uygun çamaşır deterjanını seçerek bir miktar çamaşır deterjanı ilave edin. Ardından da çitileyerek ya da çiğneyerek bornozunuzu yıkamaya başlayın. Bu şekilde iyice yıkandığına emin olduğunuzda tüm suyu boşaltıp aynı sıcaklıkta su ile tekrar doldurun. Temiz su ile kovayı ya da leğeni doldurduktan sonra tekrar çitileyerek ya da çiğneyerek bornozunuzda kalan tüm deterjanı arındırın.

NOT: Bornozunuzun istediğiniz gibi kokması için esanslı doğal yağlar da kullanabilirsiniz.

Benzer Ürünler
Etiketler
Serin, Serin Lila, Serin Lila Renkli, Serin Lila Renkli Çizgili, Serin Lila Renkli Çizgili El, Serin Lila Renkli Çizgili El Dokuma, Serin Lila Renkli Çizgili El Dokuma Bornoz, Serin Lila Renkli Çizgili El Bornoz, Serin Lila Renkli Çizgili Dokuma, Serin Lila Renkli Çizgili Dokuma Bornoz, Serin Lila Renkli Çizgili Bornoz, Serin Lila Renkli El, Serin Lila Renkli El Dokuma, Serin Lila Renkli El Dokuma Bornoz, Serin Lila Renkli El Bornoz, Serin Lila Renkli Dokuma, Serin Lila Renkli Dokuma Bornoz, Serin Lila Renkli Bornoz, Serin Lila Çizgili, Serin Lila Çizgili El, Serin Lila Çizgili El Dokuma, Serin Lila Çizgili El Dokuma Bornoz, Serin Lila Çizgili El Bornoz, Serin Lila Çizgili Dokuma, Serin Lila Çizgili Dokuma Bornoz, Serin Lila Çizgili Bornoz, Serin Lila El, Serin Lila El Dokuma, Serin Lila El Dokuma Bornoz, Serin Lila El Bornoz, Serin Lila Dokuma, Serin Lila Dokuma Bornoz, Serin Lila Bornoz, Serin Renkli, Serin Renkli Çizgili, Serin Renkli Çizgili El, Serin Renkli Çizgili El Dokuma, Serin Renkli Çizgili El Dokuma Bornoz, Serin Renkli Çizgili El Bornoz, Serin Renkli Çizgili Dokuma, Serin Renkli Çizgili Dokuma Bornoz, Serin Renkli Çizgili Bornoz, Serin Renkli El, Serin Renkli El Dokuma, Serin Renkli El Dokuma Bornoz, Serin Renkli El Bornoz, Serin Renkli Dokuma, Serin Renkli Dokuma Bornoz, Serin Renkli Bornoz, Serin Çizgili, Serin Çizgili El, Serin Çizgili El Dokuma, Serin Çizgili El Dokuma Bornoz, Serin Çizgili El Bornoz, Serin Çizgili Dokuma, Serin Çizgili Dokuma Bornoz, Serin Çizgili Bornoz, Serin El, Serin El Dokuma, Serin El Dokuma Bornoz, Serin El Bornoz, Serin Dokuma, Serin Dokuma Bornoz, Serin Bornoz, Lila, Lila Renkli, Lila Renkli Çizgili, Lila Renkli Çizgili El, Lila Renkli Çizgili El Dokuma, Lila Renkli Çizgili El Dokuma Bornoz, Lila Renkli Çizgili El Bornoz, Lila Renkli Çizgili Dokuma, Lila Renkli Çizgili Dokuma Bornoz, Lila Renkli Çizgili Bornoz, Lila Renkli El, Lila Renkli El Dokuma, Lila Renkli El Dokuma Bornoz, Lila Renkli El Bornoz, Lila Renkli Dokuma, Lila Renkli Dokuma Bornoz, Lila Renkli Bornoz, Lila Çizgili, Lila Çizgili El, Lila Çizgili El Dokuma, Lila Çizgili El Dokuma Bornoz, Lila Çizgili El Bornoz, Lila Çizgili Dokuma, Lila Çizgili Dokuma Bornoz, Lila Çizgili Bornoz, Lila El, Lila El Dokuma, Lila El Dokuma Bornoz, Lila El Bornoz, Lila Dokuma, Lila Dokuma Bornoz, Lila Bornoz, Renkli, Renkli Çizgili, Renkli Çizgili El, Renkli Çizgili El Dokuma, Renkli Çizgili El Dokuma Bornoz, Renkli Çizgili El Bornoz, Renkli Çizgili Dokuma, Renkli Çizgili Dokuma Bornoz, Renkli Çizgili Bornoz, Renkli El, Renkli El Dokuma, Renkli El Dokuma Bornoz, Renkli El Bornoz, Renkli Dokuma, Renkli Dokuma Bornoz, Renkli Bornoz, Çizgili, Çizgili El, Çizgili El Dokuma, Çizgili El Dokuma Bornoz, Çizgili El Bornoz, Çizgili Dokuma, Çizgili Dokuma Bornoz, Çizgili Bornoz, El, El Dokuma, El Dokuma Bornoz, El Bornoz, Dokuma, Dokuma Bornoz, Bornoz,