Siyah Yeşil Sarı Kırmızı El Dokuma Bornoz (brnz24)

İndirim Oranı : %6 İndirim
Fiyat : ₺170,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺160,00(KDV Dahil)
Toplam Stok Adedi : 1
Tahmini Teslim Süresi : 2 Gün
₺40,00 'den başlayan taksitlerle
Logooo
EL DOKUMASI BORNOZ
%100 Pamuk 

UZUNLUK: 120-125 cm Arasında

Unisex Üründür, Bay Bayan Kullanıma Uygundur.
Uzun Süre Kalitesi bozulmayan bir üründür.
Sağlığa Zararlı Olacak maddeler İçermez. 
Senelerin Dokumacılık Tecrübesi El işçiliği ve tezgah dokumacılığı ile harmanlanıp
Bitkisel KÖK boyalar kullanılarak Boyanmış olup, En iyi Pamuktan üretilmiştir.

 

BORNOZ 

Su emme özelliğinden dolayı tüm evlerde, ofislerde havlular kullanılır. Havluların türlerine göre kullanım alanları da farklılık gösterir. El-yüz havlusu, ayak havlusu, mutfak havlusu gibi türleri vardır. Evlerde sıklıkla kullanılan havlu türlerinden biri de bornozlardır. Banyo sonrası kurulanmak için kullanılan bornozlar bir tür havlu çeşidi olmasına karşın sadece su emme özelliği için tercih edilmez.

Bornozlar için su emme özelliğinin yanı sıra yumuşak olması da aranan bir özelliktir. Ancak bornozların kalitesine göre yumuşaklıkları da farklılık gösterir. Her ne kadar yumuşak bir bornoza sahip olsanız da bornozun yumuşaklığını korumakta önemli bir noktadır. Bu nedenle bornozun yıkanma şekli oldukça önemlidir. Doğru şekilde yıkanmayan bornozlar zaman içerisinde yumuşaklıklarını kaybeder. Buna ek olarak çabuk yıpranırlar ve eskirler.  

 

BORNOZ NASIL YIKANIR ?

 

Çamaşır Makinesinde Yıkama

 

Bornozlar çamaşır makinesinde rahatlıkla yıkanabilen eşyalardandır. Ancak yıkamadan önce bakım etiketindeki talimatları okumak gerekir. Bornozlar bir havlu türü olduğu için doğru sıcaklıkta ve doğru miktarda yıkanmadıkları takdirde hem yumuşaklıklarını kaybederler hem de çabuk deforme olurlar.

Bornozunuzu çamaşır makinesinde yıkamak istiyorsanız bornozunuzun rengine yakın renkler ile birlikte yıkayın. Daha farklı renkler ile birlikte yıkamak çamaşırların renklerinin birbirine geçmesine neden olabilir. Bornozlar duş sonrası kullanılan havlular olduğu için çok sık yıkanmalarına gerek yoktur. Ancak yıkanacağı zaman 40 dereceden yüksek sıcaklıklarda yıkanmamalıdır.

Çamaşır makineleri tam dolu olmadığı zaman daha etkili çalıştıkları için benzer renkler olmaması durumunda sadece bornozunuzu makinenin içine yerleştirebilirsiniz. Uygun miktarda deterjan ve yumuşatıcı da doğru gözlere doldurduktan sonra yüksek devirlerde sıktırmadan yıkayın.

Elde Yıkama

Eğer bornozunuzu elde yıkamak istiyorsanız öncelikle bornozun sığabileceği büyüklükte bir kova ya da leğen ayarlayın. Daha sonra 30-40 derece civarında sıcak su ile kovanın ya da leğenin 3’te 2’sini doldurun. Sıcak suyun üzerine bornozunuzu da koyun.

Bornoz renginize göre en uygun çamaşır deterjanını seçerek bir miktar çamaşır deterjanı ilave edin. Ardından da çitileyerek ya da çiğneyerek bornozunuzu yıkamaya başlayın. Bu şekilde iyice yıkandığına emin olduğunuzda tüm suyu boşaltıp aynı sıcaklıkta su ile tekrar doldurun. Temiz su ile kovayı ya da leğeni doldurduktan sonra tekrar çitileyerek ya da çiğneyerek bornozunuzda kalan tüm deterjanı arındırın.

NOT: Bornozunuzun istediğiniz gibi kokması için esanslı doğal yağlar da kullanabilirsiniz.

Benzer Ürünler
Etiketler
Siyah, Siyah Yeşil, Siyah Yeşil Sarı, Siyah Yeşil Sarı Kırmızı, Siyah Yeşil Sarı Kırmızı El, Siyah Yeşil Sarı Kırmızı El Dokuma, Siyah Yeşil Sarı Kırmızı El Dokuma Bornoz, Siyah Yeşil Sarı Kırmızı El Bornoz, Siyah Yeşil Sarı Kırmızı Dokuma, Siyah Yeşil Sarı Kırmızı Dokuma Bornoz, Siyah Yeşil Sarı Kırmızı Bornoz, Siyah Yeşil Sarı El, Siyah Yeşil Sarı El Dokuma, Siyah Yeşil Sarı El Dokuma Bornoz, Siyah Yeşil Sarı El Bornoz, Siyah Yeşil Sarı Dokuma, Siyah Yeşil Sarı Dokuma Bornoz, Siyah Yeşil Sarı Bornoz, Siyah Yeşil Kırmızı, Siyah Yeşil Kırmızı El, Siyah Yeşil Kırmızı El Dokuma, Siyah Yeşil Kırmızı El Dokuma Bornoz, Siyah Yeşil Kırmızı El Bornoz, Siyah Yeşil Kırmızı Dokuma, Siyah Yeşil Kırmızı Dokuma Bornoz, Siyah Yeşil Kırmızı Bornoz, Siyah Yeşil El, Siyah Yeşil El Dokuma, Siyah Yeşil El Dokuma Bornoz, Siyah Yeşil El Bornoz, Siyah Yeşil Dokuma, Siyah Yeşil Dokuma Bornoz, Siyah Yeşil Bornoz, Siyah Sarı, Siyah Sarı Kırmızı, Siyah Sarı Kırmızı El, Siyah Sarı Kırmızı El Dokuma, Siyah Sarı Kırmızı El Dokuma Bornoz, Siyah Sarı Kırmızı El Bornoz, Siyah Sarı Kırmızı Dokuma, Siyah Sarı Kırmızı Dokuma Bornoz, Siyah Sarı Kırmızı Bornoz, Siyah Sarı El, Siyah Sarı El Dokuma, Siyah Sarı El Dokuma Bornoz, Siyah Sarı El Bornoz, Siyah Sarı Dokuma, Siyah Sarı Dokuma Bornoz, Siyah Sarı Bornoz, Siyah Kırmızı, Siyah Kırmızı El, Siyah Kırmızı El Dokuma, Siyah Kırmızı El Dokuma Bornoz, Siyah Kırmızı El Bornoz, Siyah Kırmızı Dokuma, Siyah Kırmızı Dokuma Bornoz, Siyah Kırmızı Bornoz, Siyah El, Siyah El Dokuma, Siyah El Dokuma Bornoz, Siyah El Bornoz, Siyah Dokuma, Siyah Dokuma Bornoz, Siyah Bornoz, Yeşil, Yeşil Sarı, Yeşil Sarı Kırmızı, Yeşil Sarı Kırmızı El, Yeşil Sarı Kırmızı El Dokuma, Yeşil Sarı Kırmızı El Dokuma Bornoz, Yeşil Sarı Kırmızı El Bornoz, Yeşil Sarı Kırmızı Dokuma, Yeşil Sarı Kırmızı Dokuma Bornoz, Yeşil Sarı Kırmızı Bornoz, Yeşil Sarı El, Yeşil Sarı El Dokuma, Yeşil Sarı El Dokuma Bornoz, Yeşil Sarı El Bornoz, Yeşil Sarı Dokuma, Yeşil Sarı Dokuma Bornoz, Yeşil Sarı Bornoz, Yeşil Kırmızı, Yeşil Kırmızı El, Yeşil Kırmızı El Dokuma, Yeşil Kırmızı El Dokuma Bornoz, Yeşil Kırmızı El Bornoz, Yeşil Kırmızı Dokuma, Yeşil Kırmızı Dokuma Bornoz, Yeşil Kırmızı Bornoz, Yeşil El, Yeşil El Dokuma, Yeşil El Dokuma Bornoz, Yeşil El Bornoz, Yeşil Dokuma, Yeşil Dokuma Bornoz, Yeşil Bornoz, Sarı, Sarı Kırmızı, Sarı Kırmızı El, Sarı Kırmızı El Dokuma, Sarı Kırmızı El Dokuma Bornoz, Sarı Kırmızı El Bornoz, Sarı Kırmızı Dokuma, Sarı Kırmızı Dokuma Bornoz, Sarı Kırmızı Bornoz, Sarı El, Sarı El Dokuma, Sarı El Dokuma Bornoz, Sarı El Bornoz, Sarı Dokuma, Sarı Dokuma Bornoz, Sarı Bornoz, Kırmızı, Kırmızı El, Kırmızı El Dokuma, Kırmızı El Dokuma Bornoz, Kırmızı El Bornoz, Kırmızı Dokuma, Kırmızı Dokuma Bornoz, Kırmızı Bornoz, El, El Dokuma, El Dokuma Bornoz, El Bornoz, Dokuma, Dokuma Bornoz, Bornoz,