Hakiki Defne Sabunu (1 Kilo) (DFN01)

İndirim Oranı : %33 İndirim
Fiyat : ₺120,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺80,00(KDV Dahil)
Toplam Stok Adedi : 9
Tahmini Teslim Süresi : 2 Gün
₺20,00 'den başlayan taksitlerle
Logooo

Ürün Kendi İmalatımız olup evlerimizde Kullandığımız Üründür.

Hakiki Defne yağı

ve Saf Zeytin Yağı İle Üretilmiştir.

DEFNE SABUNU  (1 Kilo) 

 

%100 Hakiki Defne (Gar) Sabunu

Bir kilogram Defne Gar sabununda yaklaşık 4 - 5 kalıp çıkmaktadır. 

Kalıpların Ebatına bağlı Olarak bu durum değişkenlik gösterebilir.


Defne sabunu Hatay'ın Mucizesi olarak nitelendirilmektedir. Sonbaharda yetişen Defne ağacının meyvesi (tohumu) kaynatılması sonucunda defne yağı elde edilmektedir.  Defne ağacının meyvesi ve yaprakları en çok kozmetik ve ilaç sanayide kullanılmaktadır. Cilt bakımında tercih edilmesinin en büyük nedeni antiseptik yapısının olmasıdır. Doğru üretildiği müddetçe içerisinde hiçbir katkı madde bulunmayan defne sabunu, zeytin yağı ile beraber üretildiğinden cilde çok faydası vardır. 

 Defne Sabununun Faydaları

Antiseptik özelliği sayesinde derideki birçok hastalığın önlenmesine yardımcı olur. Derideki mikrop kökenli hastalıkların tedavisinde oldukça etkili ve yararlıdır. Mikropları öldürerek hastalıkların kökenini ortadan kaldırmaya yardımcıdır.

Deriye doğal peeling yaparak gözenekleri açar, siyah nokta oluşumunu engeller. Gözeneklerin açılması ile birlikte tekrardan siyah nokta ve sivilcelerin oluşumunu engeller.

Nemli ve sıcak bölgeleri seven mantara da oldukça iyi gelmektedir. Mantarın başlıca düşmanlarından biri de defne sabunudur.

Saçları kuvvetlendirerek, saç diplerini güçlendirir böylece saç dökülmelerini engeller. Saçlarınız kuvvetli bir görünüme kavuşur.

Hücrelerin yenilenmesine yardımcı olarak cildin tahriş olmasını engeller.

Varisler için oldukça etkilidir. Varislerin rahatlaması için kullanılabilir.

Kuru ciltleri nemlendirerek çatlamasını engeller.

Ergenlik sivilceleri için oldukça iyileştirici özelliğe sahiptir.

 

Defne Sabunu Nasıl Kullanılır?

İlk olarak saf, doğal ve katkısız Defne sabunu kullandığınızdan emin olmalısınız yoksa hiçbir fayda sağlamamaktadır.

Defne sabunu kullanmadan önce kullanacağınız bölgeyi iyice temizlemeniz gerekmektedir.

Temizlediğiniz bölgeyi Defne sabunuyla masaj yaparak cildinize dairesel hareketlerle yedirmeniz gerekmektedir.

Defne sabununu iyice durulayıp cildinizden tam olarak arındırınız. İyice temizlenmeyen cilt sabun atıklarının cilde işlemesi ile birlikte sivilcelere neden olabilmektedir.

Kullandığınız Defne sabununu iyice temizleyerek kuru bir bezin içine sararak saklayınız. Tekrar kullanmak istediğinizde çıkararak aynı işlemleri tekrarlamanız gerekmektedir.

Defne sabununu cilt veya saç probleminden dolayı kullanıyorsanız, sorun ortadan kalkıncaya kadar devam edin. Düzenli kullanılmayan hiçbir ilaç fayda sağlamayacağı gibi Defne sabunu da fayda sağlamayacaktır.

 

Defne Sabunu Alırken Bilinmesi Gerekenler

Defne sabunu, direk olarak üreticisinden alınabileceği gibi piyasada da bir çok yerden alınılabilir. Defne sabunu üreticileri kendi imkanları ile %100 saf sabun ürettikleri için en güvenilir üreticilerdir. Piyasada satılan Defne sabunlarının yarısı orjinallikten oldukça uzaklaşmıştır.

İlk olarak defne sabunu ucuz maliyetli bir ürün değildir, bu yüzden ucuz olarak satılan defne sabunlarına itibar etmeyin.

Gerçek defne sabunu almak için güvendiğiniz bu konuda bilgili kişi-lere danışın, ürünü getiren firmayı sorup araştırın.

Eski ve köklü firmaların defne sabunlarını tercih etmeye özen gösterin. 

 

Not: Defne Sabunu Her Saç Yapısına uygun gelmeyebilir, ilk bir kaç yıkamada saçınızda kepeklenme veya sertleşme olabilir, bunun nedeni tamamen doğal ve içinde kimyasal bileşen olmadığıdır ve bu süreç normaldir, saç deriniz-saçınız defne sabununa alışana kadar devam etmeli veya sadece vücut ve keselenmek için kullanmalısınız. 

Saçlarınıza iyi gelen Sabun veya Şampuanınızı kullanmaya özen gösteriniz.